صفحه اصلی / اصناف / مشکل دارو ارز ۴۲۰۰ تومانی است

انتظار صنعت داروسازی از دولت

مشکل دارو ارز ۴۲۰۰ تومانی است

کسب و کار نیوز - رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، با عنوان این مطلب که دارو با هیچ کالایی قابل مقایسه نیست، گفت: دارو باید به عنوان کالای اساسی و حیاتی دیده شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، احمد شیبانی، افزود: مهم‌ترین مسئله امروز کشور، تأمین درست و به موقع دارو است. وی با عنوان این مطلب که دارو قابل جایگزین نیست، گفت: یکی از مطالبات مهم صنعت داروسازی کشور، تسهیل در روند تولید دارو است که با حذف قواعد و ضوابط دست و پاگیر، شدنی است.

شیبانی با اشاره به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین ماده موثره تولید دارو، افزود: مردم وقتی می‌شنوند که برای دارو ارز ۴۲۰۰ تومانی داده می‌شود، انتظار دارند داروی ارزان تهیه کنند. در حالی که تهیه دارو فقط با ماده موثره فراهم نمی‌شود و خیلی لوازم دیگر نیاز است.

وی با اعلام اینکه بسته بندی دارو با ارز آزاد انجام می‌شود، گفت: دست اندرکاران تولید دارو انتظار دارند دارو از ارز دولتی رها شود. رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، افزود: در حال حاضر، مشکل تخصیص و تأمین به موقع ارز دارو مطرح است که تا حدودی از دست وزارت بهداشت خارج است. وی ادامه داد: ۶ ماه از سال گذشته و تخصیص و تأمین ارز باید با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتاد.

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *