صفحه اصلی / اصناف / فروش میلیاردی مجوز‌های واردات موز توسط دلالان

فروش میلیاردی مجوز‌های واردات موز توسط دلالان

کسب و کار نیوز - رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: پس از توقف ثبت سفارش موز بازار فروش این مجوزها بسیار داغ شده و دلالان سود میلیاردی به جیب می‌زنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: با بسته شدن ثبت سفارش موز بازار فروش این محصول در بنادر توسط دلالان و واسطه‌ها بالا گرفته تا آنجا که آنها برای هر کیلو مجوز موز حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ تومان از وارد کنندگان موز دریافت می‌کنند و این هزینه در هیچ جا ثبت نمی‌گردد.

وی با انتقاد از سیاست‌های یک شبه در مورد صادرات و واردات گفت: سیاست‌های یک شبه ثبت سفارش در وزارت صمت و بانک مرکزی بازار فروش مجوز توسط دلالان را داغ کرده و این هزینه‌های سربار را مصرف کننده باید پرداخت کند و واقعا نظارتی بر این مسائل نمی‌شود.

 رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: با توجه به فصل تابستان که بازار مصرف موز کاهش پیدا می‌کرد و قیمت جهانی آن کاهش چشمگیری داشت و بازار مصرف با رکود مواجه بود امسال به علت بسته شدن ثبت سفارش قیمت موز سیر صعودی پیدا کرده و تا مرز ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

نورانی در پایان تاکید کرد: با احتساب یک حساب سرانگشتی کسی که مجوز ۱۲۰۰ تن واردات موز را دارد بی‌دردسر حدود یک میلیارد تومان به جیب می‌زند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *