صفحه اصلی / سرخط خبرها / نعیمی: تبدیل تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف، پژوهش و زیرساخت به قرارداد
نعیمی: تبدیل تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف، پژوهش و زیرساخت به قرارداد

در نشست پایش "تفاهم نامه ها و قراردادهای مرتبط" ایمیدرو مطرح شد

نعیمی: تبدیل تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف، پژوهش و زیرساخت به قرارداد

کسب و کار نیوز - قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: استراتژی این سازمان در همکاری با سازمان ها و مراکز علمی، تبدیل تفاهم نامه ها به قرارداد است. وی افزود: تفاهم نامه های ایمیدرو در حوزه های اکتشاف، پژوهش و زیرساخت، به قرارداد تبدیل شده و در حال پیگیری است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی در نشست پایش “تفاهم نامه ها و قراردادهای مرتبط” ایمیدرو افزود: تفاهم نامه های این سازمان در حوزه های آموزش، پژوهش و فناوری، ایمنی و محیط زیست، اکتشاف، زیرساخت پیگیری می شود.

وی گفت: ایمیدرو در حوزه پژوهش با دانشگاه های امام خمینی(ره)، امیرکبیر، تهران، اصفهان، بیرجند و سازمان نظام مهندسی معدن تفاهم نامه امضا کرده است.
عضو هیات عامل ایمیدرو افزود: از جمله این تفاهم نامه ها می توان به مطالعه عملیات جذب طلا و نقره از محلول سیانیدی توسط مواد گرافنی و امکان سنجی جایگزینی به جای کربن فعال، بروزآوری و بهینه‌سازی عملیات انفجار در معدن سنگ آهک پیربکران و مدلسازی توزیع کانسار طلا با استفاده از داده های اکتشافی و هوش مصنوعی اشاره کرد.
نعیمی با اشاره به تفاهم نامه های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران(مجموع تحت پوشش ایمیدرو)، عنوان کرد: افزایش بازیابی طلا از کانسنگ زرشوران با بهبود شرایط فرآیند اکسیداسیون در مقیاس آزمایشگاهی و بنچ بر مبنای خواص سنجی نمونه معرف معدن و مطالعه فرآوری بیتومین (قیر طبیعی) به منظور کاهش گوگرد و خاکستر و تولید آسفالت ویژه از جمله تفاهم نامه هایی است که در این مرکز در حال انجام است.
وی افزود: در حوزه زیرساخت تفاهم نامه های مهمی همچون ایجاد بازارچه صنعت سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در مشهد و اصفهان، تأمین مالی احداث باند دوم جاده سنگان-خواف- رشتخوار- تربت و احداث خط ریلی دوم محور سنگان-تربت- جندق-بافق، پایش می شود.
قائم مقام ایمیدرو ضمن اشاره به اولویت قراردادن “اکتشاف” در این سازمان و همکاری با سایر سازمان ها، گفت: در این زمینه تفاهم نامه هایی با سازمان های انرژی اتمی، فضایی و زمین شناسی به امضا رسیده است تا برنامه های ایمیدرو در این حوزه تا رسیدن به حصول نتیجه دنبال شود.
نعیمی ادامه داد: از جمله این تفاهم نامه ها که به قرارداد تبدیل شده است می توان به قرارداد اکتشاف در آنومالی ساغند و قرارداد ژئوفیزیک هوایی پهنه زاهدان سفیدابه اشاره کرد.

همچنین مطالعه کنید:

امکان معامله خودرو توسط همه مردم در بورس کالا فراهم شود

به گزارش کسب و کار نیوز، حاجی دلیگانی در ادامه به عرضه خودرو در بورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.