صفحه اصلی / اصناف / رشد ۶۷درصدی تولید آلومینیوم

تولید از ۱۳۸هزار تن گذشت

رشد ۶۷درصدی تولید آلومینیوم

کسب و کار نیوز - آلومینیوم در سال جهش تولید، همچنان بالاترین رقم رشد تولید را در بین تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در اختیار دارد. تولید شمش این محصول طی چهار ماهه امسال با رشد ۶۷درصدی همراه شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، طی فروردین تا پایان تیر ماه سال جاری، افزون بر ۱۳۸ هزار و ۷۰۰ تن شمش آلومینیوم در شرکت‌های ایرالکو، المهدی، هرمزآل، جاجرم و آلومینیوم جنوب تولید شد این در حالی است که تولید مدت مشابه سال ۹۸ به ۸۳ هزار تن رسیده بود. در این میان شرکت‌های آلومینیوم جاجرم، هرمزآل و المهدی رشد سه رقمی را کسب کردند. از تابستان گذشته تا بهار امسال، ایمیدرو دو کارخانه آلومینیوم جاجرم و آلومینیوم جنوب (سالکو) را راه اندازی کرد به طوری که سالکو، به عنوان بزرگ‌ترین و مدرنترین کارخانه تولید آلومینیوم ایران، با سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی احداث شد.

رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی

از سوی دیگر رشد تولید آهن اسفنجی شرکت‌های بزرگ طی مدت مورد بررسی به ۱۱ درصد رسید. در چهار ماه ابتدای ۹۹ بیش از ۱۰.۵ میلیون تن از این محصول تولید شد. همچنین تولید شمش فولاد شرکت‌های بزرگ فولادی نیز با رشد ۸ درصدی به ۷.۴ میلیون تن رسید. تولید محصول فولادی با رشد دو درصدی از ۴.۷ میلیون تن عبور کرد. مس کاتد نیز در این مدت با تولید ۹۱ هزار تنی رشد یک درصدی را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *