صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / ۵٫۵ میلیون نفر سهامدار شاروم شدند

فرابورس در 5 ماه از عرضه اولیه 9 شرکت میزبانی کرد

۵٫۵ میلیون نفر سهامدار شاروم شدند

کسب و کار نیوز - عرضه اولیه‌های فرابورس ایران در سال 99 شتاب بیشتری گرفته و در میانه پنجمین ماه از این سال، شرکت پتروشیمی ارومیه به عنوان نهمین عرضه اولیه امسال فرابورس با قیمت 6300 ریال روی تابلو معاملات می‌رود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امروز ۱۵ مردادماه، عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه در بازار دوم فرابورس با استقبال ۵ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۹۰ نفری مشارکت‌کنندگان همراه شد ‏که در نهایت ۵ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۵۴۸ کد، سهامدار «شاروم» شدند. دامنه ثبت سفارش در عرضه اولیه این شرکت از مبلغ ۶۲۰۰ تا ۶۳۰۰ ریال در نظر گرفته ‏شد که هر سهم شاروم در سقف این بازه یعنی ۶۳۰۰ ریال قیمت خورد و حداکثر ۱۶ سهم شرکت پتروشیمی ارومیه به هر یک از مشارکت‌کنندگانی که در این قیمت سفارش خود را ثبت کرده بودند، تخصیص داده شد.

همچنین مدیر عرضه اولیه ۱۰۵ میلیون سهم از کل سهام شاروم، شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات بود و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد و مدیریت توسعه سرمایه‌ گروه پتروشیمی ایرانیان به ترتیب متعهد خرید ۳۳٫۳ و ۱۶٫۶۷ درصد از سهام قابل عرضه در این عرضه شدند.

معاملات ثانویه سهام شاروم نیز از یکشنبه ۱۹ مردادماه به عنوان اولین روز کاری هفته آتی کلید می‌خورد و مقرر شده در همین روز ۲۱ میلیون سهم از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه با قیمت ۶۳۰۰ ریالی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه شود.گفتنی است شرکت پتروشیمی ارومیه در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده و در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه پتروشیمی ‏سرمایه‌گذاری ایرانیان است.‏ موضوع اصلی فعالیت این شرکت شامل احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانجات صنعتی به منظور ‏تولید، بازاریابی، فروش و صدور محصولات پتروشیمی و … می‌شود.

 

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *