صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / دومین کنکور سراسری در سایه کرونا فردا کلید می‌خورد
کنکور ارشد

دومین کنکور سراسری در سایه کرونا فردا کلید می‌خورد

کسب و کار نیوز - آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ که دومین کنکور سراسری ایران در شرایط شیوع کرونا است، از صبح فردا پنجشنبه (۱۶ مرداد ماه) به مدت سه روز در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از ساعت هشت صبح فردا پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه با رقابت ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهر برگزار می شود.

این برای نخستین بار است که به دلیل شیوع بحران ویروس کرونا در کشور، کنکور کارشناسی ارشد با ماه ها تاخیر در تابستان برگزار می شود. این آزمون ابتدا قرار بود طبق روال سال های گذشته در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین برگزار شود.

سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال داوطلبان، این کنکور را در سه نوبت برگزار می کند؛ به این ترتیب، از ساعت هشت صبح فردا این آزمون در یک نیم روز آغاز می شود.

روز جمعه ۱۷ مردادماه و روز شنبه ۱۸ مردادماه نیز در دو نیم روز داوطلبان این رقابت را ادامه می دهند.

ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تعداد ۱۵۷ هزار نفر اعلام شده است که در مقایسه با سال گذشته ۱۳ هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، فرایند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از روز دوشنبه ۱۳ مرداد آغاز شده است و تا جمعه هفدهم مرداد ماه ادامه دارد.

بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون ۴۵۵ هزار و ۹۵۷ داوطلب نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کرده اند.

داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی، قصد شرکت در رشته امتحانی شناور دارند، باید ۲ کارت دریافت کنند.

بر اساس خوداظهاری به عمل آمده از داوطلبان مبتلا به کرونا، ۸۵ نفر از شرکت کنندگان در این کنکور به ویروس مبتلا شده اند که با تایید وزارت بهداشت، در مکان ها و بیمارستان های مجزا با نظارت نماینده این وزارتخانه و سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور شرکت می کنند.

آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۳ رشته امتحانی دارد.

همچنین مطالعه کنید:

نرخ ارز

ریزش دلار ادامه دارد؛

به گزارش کسب و کار نیوز قیمت فروش یورو نیز در ساعت ۱۲ و ۱۵ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *