چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سرخط خبرها / الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴
لاستیک

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی بخشنامه ای تاکید کرد

الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴

کسب و کار نیوز - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می دارد از این پس واردکنندگان انواع لاستیک سبک و سنگین قبل از عرضه به بازار باید قیمت کلیه محصولات‌ را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، در این اطلاعیه آمده است ؛ با توجه به ضرورت اعلام قیمت انواع تایرهای وارداتی شرکتهای واردکننده تایر در سامانه ۱۲۴٫ir ، و در راستای کنترل، نظارت و مدیریت بازار عرضه این محصولات و جلوگیری از سو استفاده برخی افراد فرصت طلب ، ضمن تاکید بر لزوم رعایت ضوابط قیمتگذاری کالاهای وارداتی هیات تعیین و تثبیت قیمتها و سود مجاز مندرج در پورتال این سازمان به نشانی CPPO.mimt.gov.ir ، کلیه واردکنندگان انواع تایر ، موظف هستند قیمت مصرف کننده محصولات خود را در سامانه ۱۲۴ بارگذاری نمایند.
از آنجایی که انواع لاستیک خودرو اعم از سنگین و سبک در زمره کالاهای اولویت دار و مشمول قوانین تعزیری شامل احتکار، گرانفروشی ، اختفاء ، امتناع از عرضه کالا و …. قرار داشته ، لذا در صورت مواجهه ناظران و بازرسان با تخلفات مزبور ، مطابق با قانون و مقررات جاری مراتب قابل پیگرد و برخورد قانونی توسط دستگاههای نظارتی است.
در پایان یادآور می شود ؛ ستاد خبری این سازمان با شماره ۱۲۴ در سراسر کشور آمادگی دارد تا ضمن دریافت گزارش‌ها، شکایات و پیشنهادهای مردمی نسبت به رسیدگی به آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کند.

همچنین مطالعه کنید:

از سرگیری پروازهای انگلیس و ممنوعیت برای فرانسه

به گزارش کسب و کار نیوز، در پی شیوع ویروس کرونا در جهان طی ۱۴ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *