صفحه اصلی / اسلایدر / اصناف ملزم به نصب برچسب قیمت روی کالاها

اصناف ملزم به نصب برچسب قیمت روی کالاها

کسب و کار نیوز - رئیس اتاق اصناف تهران از لزوم اصناف به نصب برچسب قیمت بر روی کالاها خبر داد و گفت: واحدهای صنفی ملزم هستند، قیمت کالاهای خود را با استفاده از برچسب قیمت برروی آن درج کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، قاسم نوده فراهانی با بیان اینکه اکثریت واحدهای صنفی برچسب قیمت دارند، افزود: از تمامی اصناف درخواست دارم با رعایت کامل نصب برچسب قیمت همچون همیشه در کنترل و نظارت قیمتها در بازار نقش بسزایی ایفا نمایند و با این کار باعث جلوگیری از هرگونه سو استفاده یا گران فروشی گردند. وی با تاکید بر اینکه برچسب گذاری قیمت بر روی یک کالا حق طبیعی مصرف کننده است، گفت: انجام چنین کاری، این امکان را برای فرد فراهم می‌کند تا مقایسه و در نتیجه انتخاب بهتری داشته باشد. به نظر می‌رسد این کار منطقی‌ترین روش برای ممانعت از اعمال هرگونه سلیقه روی قیمت کالاهاست.

به گفته رئیس اتاق اصناف تهران در این راستا برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده بر قیمت کالاها، ۱۰۰ قلم کالاهای اساسی در اولویت بازرسی و نظارت‌های بازرسان اتاق اصناف می‌باشد.

نوده فراهانی در پایان تاکید کرد: از مردم نیز درخواست می‌شود تا کالاها و مایحتاج مورد نیاز خود را تنها از مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی خریداری کنند که دارای پروانه کسب و برچسب قیمت باشند؛ ضمن اینکه به عنوان ناظران بر بازار، عدم پروانه کسب و نصب برچسب یا تفاوت بین قیمت‌ها را که مشاهده می‌کنند، از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع بدهند.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت ۱۶.۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۵ هزار بنگاه

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *