صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
توتال
توتال

زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز

کسب و کار نیوز:شرکت توتال فرانسه پس از کاهش دورنمای قیمت نفت و گاز، ارزش داراییهای خود را که عمدتا پروژه های ماسه نفتی کانادا بودند، هشت میلیارد دلار کاهش داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, کاهش ارزش داراییهای انرژی توتال به دنبال اقدام مشابه سایر شرکتهای بزرگ نفت و گاز شامل رویال داچ شل و BP در هفته های اخیر و در واکنش به کاهش شدید مصرف سوخت به دلیل پاندمی ویروس کرونا صورت می گیرد.

توتال دورنمای کوتاه مدت قیمت نفت را کاهش داد که به کاهش ۱.۵ میلیارد دلاری ارزش داراییهای کانادایی و کاهش ۸۰۰ میلیون دلاری تاسیسات گاز طبیعی مایع (LNG) استرالیایی این شرکت منجر شد.

ماسه های نفتی کانادا مستلزم فرآیند استخراج پیچیده و انرژی بری هستند که باعث آلایندگی شدید می شود. ضرر و زیان ۱۷.۵ میلیارد دلاری شرکت BP در ماه گذشته هم شامل داراییهایی در کانادا بود.

توتال که اخیرا طرحهایش برای کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه ای را اعلام کرده بود، در پی کاهش دورنمای بلندمدت قیمت نفت، ۵.۵ میلیارد دلار از ارزش پروژه های ماسه نفتی فورت هیلز و سورمونت کانادایی خود را کاهش داد.

اقدام مذکور ذخایر نفت و گاز توتال را از ۱۹ سال به ۱۸.۵ سال سطح تولید فعلی کاهش می دهد.

توتال همچنین سرمایه گذاری در پروژه های توسعه ظرفیت در ماسه های نفتی کانادایی را متوقف می کند. همچنین این شرکت فرانسوی تصمیم گرفته است از انجمن تولیدکنندگان نفت کانادا خارج شود و اعلام کرده که این انجمن منطبق با مواضع توتال نیست.

بر اساس گزارش رویترز، توتال پیش بینی قیمت نفت برای سالهای آینده را با توجه به افت قیمتها در سال ۲۰۲۰ مورد بازنگری قرار داد و قیمت هر بشکه نفت برنت را ۳۵ دلار در سال ۲۰۲۰، ۴۰ دلار در ۲۰۲۱، ۵۰ دلار در سال ۲۰۲۲ و ۶۰ دلار در سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرد.

طبق برآورد توتال، میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در فاصله سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۵۰ در ۵۶ دلار و هشت سنت قرار دارد که تقریبا مشابه برآورد شرکت BP است. با این حال توتال بر این باور است که کاهش سرمایه گذاریها در بخش نفت از سال ۲۰۱۵ به ظرفیت ناکافی تولید جهانی تا سال ۲۰۲۵ منجر شده و باعث بهبود قیمتها می شود. توتال انتظار دارد پس از سال ۲۰۳۰ با توجه به پیشرفتهای فناوری به خصوص در حوزه حمل و نقل، تقاضا برای نفت به پیک خود می رسد و قیمت نفت برنت در محدوده ۵۰ دلار در هر بشکه خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *