صفحه اصلی / اسلایدر / خسارت ۷۴۰۰ میلیارد تومانی کرونا به هتل‌داری ایران

خسارت ۷۴۰۰ میلیارد تومانی کرونا به هتل‌داری ایران

کسب و کار نیوز - جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران کرونا را در حکم تیر خلاص بر سر صنعت هتلداری ایران ارزیابی کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی تاکید کرد: درآمد هتل های کشور تا ابتدای خرداد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی ۴۵۰۰میلیارد تومانی داشت؛ رقمی که با اوج گرفتن دوباره ویروس کرونا بالاتر رفت و در پایان خرداد به ۶۰۰۰ میلیارد تومان رسید. این اما پایان ماجرا نبود و با پایان تیر کرونا ۱۴۰۰میلیارد تومان دیگر هم روی دست این صنعت خسارت گذاشت.از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا دولت حرف از بسته های حمایتی زد و ما هم اعلام کردیم این بسته ها برای مشاغلی خوب است که ۲۰ تا ۳۰ درصد خسارت و آسیب دیده اند، نه صنعت هتلداری که صددرصد آسیب دیده. بسته حمایتی برای این صنعتی که تا الان بیش از ۷۴۰۰میلیارد تومان درآمد ازدست رفته داشته اصلا جواب نمی دهد.طبق آمارها ۲۰۷۰ هتل و هتل آپارتمان زیرمجموعه جامعه هتلداران قرار دارند که بیشترین هتل ها در مشهد و کمترین شان در چهارمحال وبختیاری قرار دارد. اما درمجموع همه هتل ها از این ویروس آسیب دیده اند.

او ادامه داد: از همان ماه اول شیوع ویروس، برای بقای عمر این صنعت توسط فعالان گردشگری و هتلداری به دولت پیشنهادهایی داده شده که البته مورد توجه قرار نگرفته اند و حال این روزهای این صنعت در کشورمان نتیجه همین بی توجهی است.می دانیم که دولت از نظر نقدینگی نمی تواند از ما حمایت کند، به خاطر همین به دولت چندین پیشنهاد دادیم. مثلا گفتیم با توجه به این خسارت واردشده ما را تا دو سال آینده صددرصد از پرداخت مالیات معاف کنند. یا پیشنهاد دادیم برای مجموعه هایی که هنوز تعدیل نیرو نکرده اند و حقوق نیروهایشان را چند ماه است با وجود این که هتل بسته است پرداخت می کنند تسهیلاتی در نظر بگیرند. برای مثال ۲۳ درصد سهم بیمه کارفرما را ببخشند یا مالیاتی که پرداخت می شود.ارائه تسهیلات ارزان قیمت با بهره کمتر، دوره تنفس یک ساله و بازپرداخت حداقل پنج ساله بدون دردسرهای بانکی موارد دیگری است که به فهرست پیشنهادهای خود دولت اضافه می کنیم تا شاید برخی از خسارت های واردشده به این صنعت تا اندازه ای جبران شود.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی برنج ادامه‌دار شد/علت التهاب بازار چیست؟

به گزارش کسب و کار نیوز ، طی هفته های اخیر بازار برنج به سبب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *