صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / افزایش تولید نفت شیل کوتاه‌مدت خواهد بود
تولید نفت شیل
تولید نفت شیل

افزایش تولید نفت شیل کوتاه‌مدت خواهد بود

کسب و کار نیوز:افزایش بخشی از تولید نفت شیل ایالات متحده نمی‌تواند ورای تابستان نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بازگشایی برخی اقتصادهای مهم که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده بودند سبب افزایش قیمت جهانی نفت شده و تولیدکنندگان نفت شیل ایالات متحده را ترغیب کرده است حداقل یک‌سوم از تولید نفت روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای ماه آوریل خود را دوباره به بازار عرضه کنند.

اما بعید به نظر می‌رسد که این افزایش تولید ادامه‌دار باشد، زیرا چاه‌های شیل پس از سال نخست، نیمی از بازده اولیه خود را از دست داده‌اند و برای حفظ و افزایش تولید نیاز به حفاری مداوم دارند.

مدیران و تحلیلگران نفتی اعلام کردند: با وجود توقف بیشتر حفاری‌های جدید و تسهیل کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) که سبب بهبود قیمت نفت شده است، تولید نفت شیل در پاییز دوباره کاهش می‌یابد.

سطح تولید چاه‌های نفت معمولی شیل سریع‌تر کاهش می‌یابد و این عاملی است که سبب کاهش تولید تا سپتامبر خواهد شد.

به گفته تحلیلگران، میانگین تولید روزانه نفت در ایالات متحده آمریکا برای دو تا سه سال آینده کمتر از  سطح تولید بی‌سابقه این کشور در سال ۲۰۱۹ خواهد بود که معادل ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز بود.

این کاهش به معنای آسیب بیشتر اقتصادی از سوی صنعتی است که تقریباً یک درصد به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در اوایل دهه گذشته کمک کرده است. با کاهش برآوردهای تولید شیل، پروژه‌های پایانه صادراتی نفت و خط لوله ایالات متحده به تأخیر افتاده است یا لغو شده‌اند.

دیوید دل اوسو، مدیرعامل شرکت تولیدکننده شیل پارسلی انرژی (PE.N) در مصاحبه‌ای در این باره گفت: اگر این‌گونه کار را تعطیل کنیم و فعالیت‌ها را کاهش دهیم آثارش را برای مدتی احساس خواهیم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

نوسانات نرخ ارز ظاهری و متاثر از اخبار سیاسی است/تداوم تمایل دلار به سیگنال مذاکرات

به گزارش کسب و کار نیوز، یک اقتصاددان در این رابطه می گوید: نوسانات روزمره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *