صفحه اصلی / اصناف / اصناف / کاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه

تغییر فصل دلیل افزایش قیمت انبه

کاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه

کسب و کار نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینکه قیمت میوه های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با کاهش ۸۵درصدی مواجه شده است، گفت: نوسانات قیمت انبه در یکی دو هفته اخیر ممکن است به دلیل جابه جایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده این محصول باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، اسدالله کارگر با بیان اینکه نرخ میوه و صیفی در هفته جاری تغییر نکرده و قیمت ها از اول تیرماه به ثبات رسیده است، گفت: تقریبا در هیچ کالایی تغییر قیمت به خصوصی نداشتیم و بازار میوه وصیفی آرام بوده است.وی اضافه کرد: البته در یکی دو هفته گذشته قیمت انبه با نوسان همراه شده است و براساس گزارشات رسیده تا ۶۰ هزارتومان هم فروخته شده در حالی که قیمت آن ۳۵ تا ۴۰ هزارتومان است. علت این افزایش قیمت نیز به کشورهای صادرکننده انبه بازمی گردد. زیرا انبه میوه وارداتی است و تغییر قیمت آن ممکن است به دلیل جابه جایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به  این سوال که ایا افزایش نرخ ارز میتواند یکی از دلیل افزایش قیمت این میوه وارداتی باشد یا خیر، گفت: موز هم میوه وارداتی است ولی در حال حاضر قیمت آن بین ۹ تا ۱۱ هزارتومان است.افزایش نرخ ارز ربطی به این موضوع ندارد زیرا حتی اگر خریدار با قیمت بالایی میوه را خریداری کند با توجه به فصل گرما و احتمال فاسد شدن آن باید سریعا  میوه را در بازار به فروش برساند.وی در پایان گفت: قیمت میوه های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با ۸۵ درصد کاهش مواجه شده و علت آن نیز  ورود انبوه میوه های نوبرانه به بازار است.

همچنین مطالعه کنید:

نوسانات نرخ ارز ظاهری و متاثر از اخبار سیاسی است/تداوم تمایل دلار به سیگنال مذاکرات

به گزارش کسب و کار نیوز، یک اقتصاددان در این رابطه می گوید: نوسانات روزمره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *