صفحه اصلی / اصناف / مالیات بستن بر دارندگان چند خودرو تا حدی احتکار خودرو را کاهش می‌دهد

کسب و کار نیوز

مالیات بستن بر دارندگان چند خودرو تا حدی احتکار خودرو را کاهش می‌دهد

کسب و کار نیوز - یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، گفت: مالیات بستن بر دارندگان دو یا سه خودرو سبب از بین رفتن معضل احتکار خودرو نمی‌شود، مگر اینکه راهکاری بگذاریم که هر فردی بیش از یک خودرو نتواند ثبت نام کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین محمد صالحی دارانی در خصوص تأثیر مالیات بستن بر دارندگان دو یا سه خودرو، اظهار کرد: چند نفر از نمایندگان این پیشنهاد را در مجلس مطرح کرده‌اند، اما هنوز در مجلس این پیشنهاد به طرح تبدیل نشده است که اگر طرح شود به احتمال قوی به دلیل داشتن موافقان زیاد تصویب شود و در این صورت از خرید بی‌رویه خودرو و دست‌اندازی عده‌ای بر این صنعت که قصدِ احتکار خودرو را دارند تا بعد گران‌تر بفروشند تا حدی جلوگیری می‌کند. وی افزود: در صورت تصویب این طرح، قیمت خودرو تا حدی کاهش پیدا می‌کند و گرفتن چنین مالیاتی درآمدهای دولت را افزایش می‌دهد. البته مالیات بستن بر دارندگان دو یا سه خودرو سبب از بین رفتن معضل احتکار خودرو نمی‌شود مگر اینکه راهکاری بگذاریم که هر فردی بیش از یک خودرو نتواند ثبت نام کند.

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صرفاً با بستن مالیات وضعیت نابسامان بازار خودرو حل نمی‌شود، گفت: مردم خودشان باید به این مشکل پایان دهند. امسال مشاهده کردیم کسانی که قصد داشتند خودرو احتکار کنند با دادن مبلغی به برخی افراد، کدِ ملی آنان را اجاره و چند خودرو ثبت‌نام می‌کردند. از این شیوه باید جلوگیری شود تا کسی که قصد ثبت نام دارد واقعاً نیازمند خودرو باشد. بنابراین باید ساز و کاری در این خصوص در نظر گرفته شود تا شرکت‌های خودرو صرفاً ثبت نام برای کسانی انجام دهند که خودِ آن فرد خودرو را تحویل بگیرد. صالحی دارانی تصریح کرد: بستن مالیات بر دارندگان دو یا سه خودرو تنها یکی از ابزارها است و شاید ۲۰ درصد مؤثر باشد، و تأثیر زیادی در کاهش دلالی در بازار خودرو ندارد.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *