صفحه اصلی / اسلایدر / افت ۶۳۰۰ هزار واحدی شاخص کل

افت ۶۳۰۰ هزار واحدی شاخص کل

کسب و کار نیوز - در آغاز معاملات بورس چهارشنبه ۲۵ تیرماه شاخص کل در غیاب بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز با افتی ۶۳۰۰ هزار واحدی مواجه شد. شاخص کل هم‌وزن نیز تاکنون بیش از ۲۸۰۰ واحد ریزش داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، در یک ساعت ابتدایی معاملات بورس سه نماد فارس، فملی و شتران به ترتیب با ۳۹۸۱، ۲۵۶۷ و ۲۲۶۳ واحد تاثیر مثبت نتوانستند از منفی شدن شاخص کل جلوگیری کنند و نمادهایی چون پارسان، کگل و کچاد شاخص را ۶۲۶۹ واحد کاهش دادند.

در این مدت بیش از ۶۰۰ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شد. در معاملات فرابورس نیز بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال معامله صورت گرفت که صبا، ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص فرابورس داشتند.

در میان گروه‌های مختلف صنعتی گروه بانکی یکدست سبزپوش بوده ولی در گروه فلزات اساسی به جز فملی و فزرین، اکثر نمادها در محدوده منفی معامله می‌شوند. در گروه خودرویی نیز تعداد نمادهای منفی و مثبت تقریبا متعادل است. شرکت‌های حاضر در گروه چندرشته‌ای صنعتی، عرضه برق و گاز و محصولات غذایی اکثرا با صف فروش همراه هستند.

با این حال به نظر می‌رسد معاملات در نمادهای کوچک نسبت به روز گذشته وضعیت بهتری دارد و اختلال در روند معاملات نیز نسبت به دیروز کمتر است. بازار سهام در حالی معاملات خود را پیگیری می‌کند که امروز قرار است عرضه اولیه غزر نیز انجام شود. روز گذشته نیز عرضه اولیه رافزا انجام شد ولی قرار است امروز تقسیم سهام این نماد به متقاضیان انجام شود.

همچنین مطالعه کنید:

در دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین چه می گذرد؟

روز سه شنبه سازمان هواپیمایی کشوری لیست دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین را اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *