صفحه اصلی / اصناف / تولید سالانه ۱ میلیون تن تخم مرغ در کشور

رفع مشکل تامین نهاده‌های دامی

تولید سالانه ۱ میلیون تن تخم مرغ در کشور

کسب و کار نیوز- ملک نیا با اشاره به وضعیت خوب تولید مرغ و تخم مرغ در کشور گفت: میزان تولید تخم مرغ سالانه حدود ۱ میلیون تن است.

به گزارش کسب و کار نیوز، ملک نیا مدیرکل امور دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما تصریح کرد: بخشی از مشکل تامین نهاده در بازار به بحث روانی برمی‌گردد. مشکل تامین نهاده های دامی تا حد زیادی رفع شده و  ذخائر پشتیبانی هم داریم.او افزود: در دو ماه گذشته مشکلاتی در تامین نهاده‌ها داشتیم که در روز‌های اخیر توسط بانک مرکزی رفع شد.مدیرکل امور دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:در صورتی که نهاده‌ها به موقع تامین شود در کاهش قیمت‌ها تاثیر گذار خواهد بود و نگرانی مرغداران را رفع خواهد کرد.

او در خصوص بازار مرغ و تخم مرغ بیان کرد:  میزان تولید تخم مرغ در کشور سالانه حدود ۱ میلیون تن است و با توجه به اینکه مصرف سرانه این محصول  ۱۱ کیلو است وضعیت خوبی در این بخش داریم.ملک نیا افزود: در گوشت مرغ هم زنجیره تولید خطی و مستمر وجود در کشور دارد و جوجه ریزی به اندازه کافی انجام می شود.

مدیرکل امور دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در تیرماه حدود ۱۱۵ میلیون جوجه ریزی برنامه ریزی شد که ۷۸ میلیون در حال حاضر اتفاق افتاده است. در طول سال هم حدود ۱ میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون جوجه ریزی مرغ گوشتی انجام می شود.او ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲۰۰  تا ۲۲۰ هزار تن گوشت مرغ در ماه تولید می شود و به اندازه کافی ذخیره سازی پشتیبانی انجام شده که هر زمان نیاز باشد مرغ منجمد به بازار عرضه شود.: در حال حاضر ۱۵ هزار تن از ذخایر مرغ منجمد در استان‌ها توزیع شده است.

این مقام مسئول گفت: قیمت مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد می‌شود و کار گروه ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی را اعلام می‌کند.وی در خصوص اختلاف ۵۰ درصدی قیمت گذاری مرغ زنده و مرغ گرم گفت: این بخش مربوط به هزینه‌های کشتارگاه، سود عمده فروشی‌ها و همچنین سود عرضه کنندگان است که در ستاد تنظیم بازار محاسبه می‌شود.ملک نیا افزود: در حال حاضر قیمت مرغ زنده حدود ۱۰ هزار تومان و قیمت گوشت مرغ ۱۵ هزار تومان با ۵ درصد نوسان است که توسط استانداران قابل تغییر است.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *