صفحه اصلی / اسلایدر / رشد شاخص بورس به کمک غول های بورسی
بورس

رشد شاخص بورس به کمک غول های بورسی

کسب و کار نیوز - بورس در حالی روز سه شنبه معاملات خود را آغاز کرد که روز گذشته شاخص کل رکوردی دیگر را به ثبت رساند و باز هم بیش از ۴ درصد رشد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در آغاز معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه اگر چه شاخص کل به مدد نمادهای شاخص‌ساز رشدی ۲۲ هزار واحدی را به ثبت رسانده اما در نمادهای کوچکتر شاهد فشار عرضه و معاملات در محدوده منفی هستیم. به طوری که شاخص کل هم وزن افتی ۱۳۸۸ واحدی را تجربه کرده است.

در یک ساعت ابتدایی معاملات امروز بورس بیش از ۶۷۷ هزار معامله صورت گرفته که طی آن ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۶۱ هزار میلیارد ریال دادوستد شد.

در این میان سه نماد فولاد، تاپیکو و پارسان به ترتیب با ۵۰۶۳، ۱۹۹۶ و ۱۷۵۷ بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند. در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، صبا و بپاس بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس داشتند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که گروه خودرویی و بانکی با افزایش تقاضا مواجه شده و فلزات اساسی نیز در محدوده مثبت معامله می‌شوند.

اما گروه مواد غذایی، سیمانی و انبوه‌سازی با فشار عرضه مواجه بوده و اکثر نمادهای آن در محدوده منفی معامله می‌شوند.

همچنین در جریان معاملات امروز دو نماد خودرو و خساپا بعد از ساعت عادی و از ۱۳ و ۴۵ تا ۱۴ و ۵۰ معامله می‌شوند و زمان معامله نماد سیتا نیز از ساعت ۱۲ و ۳۵ تا ۱۳ و ۴۰ خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *