صفحه اصلی / سرخط خبرها / افزایش سرمایه مس، امسال مسیر راه اندازی ۱۰ طرح جدید را هموار می کند
غریب پور

غریب پور: شرکت مس امسال افزایش سرمایه 10هزار میلیارد تومانی را پیش رو دارد

افزایش سرمایه مس، امسال مسیر راه اندازی ۱۰ طرح جدید را هموار می کند

کسب و کار نیوز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: شرکت ملی صنایع مس امسال افزایش سرمایه 10هزار میلیارد تومانی در مجمع سالانه را پیش رو دارد. خداداد غریب پور افزود: این شرکت به دنبال افزایش سرمایه، 10طرح جدید را تا پایان سال جاری راه اندازی می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس با هدف ایجاد ظرفیت ۴۳۰ هزار تن مس محتوا و ۵۵۰ هزار تن کاتد، ۲۱ طرح توسعه ای تا پایان سال ۱۴۰۳ تعریف و اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت طرح های توسعه ای این شرکت در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال، موضوع افزایش سرمایه را در برنامه قرار داده و در مجمع سالانه تصویب خواهیم کرد تا طرح ها بدون مواجهه با کمبود اعتبار، در موعد مقرر راه اندازی شوند.

سرمایه گذاری ۳۳٫۷ هزار میلیارد تومان طرح تا ۱۴۰۳
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به میزان سرمایه گذاری های طرح های توسعه صنعت مس تا ۱۴۰۳ گفت: مجموع سرمایه گذاری این طرح ها، ۳۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان بوده که تا پایان سال ۹۸، حدود ۹ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی ادامه داد: در اردیبهشت امسال، طرح های توسعه خاتون آباد شامل توسعه ذوب، کارخانه اکسیژن، انبار کنسانتره و کارخانه اسیدسولفوریک، توسط رئیس جمهور به صورت ویدیوکنفرانسی افتتاح شد.

برنامه طرح های افتتاحی سال ۹۹
غریب پور با اشاره به طرح های قابل افتتاح صنعت مس تا پایان امسال گفت: طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ دره آلو، هیپ لیچینگ سونگون، آهک اهر، طرح جامع آب، طرح جامع برق، احداث زیرساخت های انتقال اسید سرچشمه و خاتون آباد به بندرعباس و طرح توسعه معدن سرچشمه، از جمله این طرح هاست.
وی ادامه داد: تجهیز ناوگان بارگیری و باربری معادن سرچشمه و میدوک، تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ ایجو و همچنین، احداث ورزشگاه در شهرستان های کرمان، رفسنجان و شهربابک، از دیگری طرح های پیش بینی شده برای راه اندازی تا پایان امسال است.

همچنین مطالعه کنید:

بازار اجاره مسکن باز هم رکورد زد/ شکست سیاست تعیین سقف اجاره بها

اگرچه در دو سال کرونایی اخیر (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰)، ستاد ملی مقابله با کرونا دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *