صفحه اصلی / اسلایدر / ثبت یک میلیون شناسه رهگیری لوازم خانگی

هیچ فعال بازاری نمی‌تواند بگوید از اجرای طرح بی‌خبر است

ثبت یک میلیون شناسه رهگیری لوازم خانگی

کسب و کار نیوز- سخنگو ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه هماهنگی ها برای مقابله با لوازم خانگی فاقد کدرهگیری در ستاد انجام شده است، گفت: تاکنون یک میلیون شناسه رهگیری لوازم خانگی ثبت شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید رضا دهقانی نیا گفت: درباره طرح مقابله با لوازم خانگی فاقد شناسه، جلسه‌ای با حضور اعضای ستاد برگزار شد. حوزه مقابله با قاچاق به ضابطین بازمی‌گردد که هماهنگی آن‌را ستاد انجام می‌دهد. آنچه که برای برخورد با عرضه قاچاق لازم است، این است که طرح شناسه‌دار کردن کالا و شناسه کد رهگیری در سامانه تجارت به بلوغ خود برسد تا بتوانیم کار برخورد با عرضه کنندگان اقلام قاچاق را بصورت مؤثر به انجام برسانیم.وی ادامه داد: تا کنون یک میلیون شناسه رهگیری برای انواع لوازم خانگی توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان دریافت شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: هماهنگی‌ها برای مقابله با لوازم خانگی فاقد کد رهگیری در ستاد انجام شد و از سازمان حمایت مصرف کنندگان خواسته ایم زمانی که بازرسانشان برای نظارت به سطح بازار می‌روند، این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: دیروز هم به دستگاه‌ها اعلام کردیم تا هفته آینده آخرین توصیه‌ها را به عرضه کنندگان لوازم خانگی ارائه دهند. از نظر من کسی نمی‌تواند ادعا کند از اجرای این طرح خبر دار نبوده است و نسبت به برخورد با اقلام فاقد شناسه معترض باشد؛ البته از آنجا که در حوزه لوازم خانگی به واسطه افزایش قیمت، امکان مانع تراشی از سوی برخی از فعالان بازار وجود دارد، لازم بود که با سازمان حمایت مصرف کنندگان هماهنگی تنگاتنگی به وجود بیاید تا در وهله اول هماهنگی قیمت انجام شود که این کار انجام شد و سازمان حمایت مصرف کنندگان هم سقف و هم کف قیمت انواع لوازم خانگی را اعلام کرد.وی تاکید کرد: برای مقابله با عرضه اقلام فاقد شناسه، باید طرح شناسه دار کردن به بلوغ برسد؛ به همین دلیل همه هم و غم‌مان را گذاشته ایم تا این کار با قوت پیش برود.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *