پارک فناوری پردیس

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس خبر داد

صدور مجوز قطعی تاسیس پارک فناوری سلامت

کسب و کار نیوز - «محسن پیلان‌نژاد» مدیر کل برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس از صدور مجوز قطعی تاسیس پارک فناوری سلامت پردیس از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محسن پیلان‌نژاد» با اعلام این خبر توضیح داد: روند صدور مجوز برای پارک های فناوری سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو مرحله انجام می‌شود. ابتدا مجوزی تحت عنوان مجوز اصولی برای تاسیس و شروع فعالیت یک مجموعه صادر می‌کنند و بعد از رصد و صحت‌سنجی فعالیت مجموعه مذکور، مجوز قطعی فعالیت آن صادر می‌شود. مجوز قطعی امکان تاسیس شعب را برای ما میسر می‌کند.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس، اظهار داشت: پارک فناوری سلامت پردیس از پاییز سال ۱۳۹۲ با اخذ اولین مجوز اصولی از وزارت بهداشت برای تاسیس پارک فناوری سلامت، کار خود را آغاز کرد. به عبارت دیگر پارک فناوری سلامت پردیس اولین پارک فناوری سلامت در کشور است. در این راستا، پس از اخذ مجوز اصولی، اقدام به تهیه و تدوین اساسنامه پارک فناوری سلامت پردیس کردیم و این اساسنامه در ۱۵ ماده، در جلسه ۲۳۳ شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهار سال ۱۳۹۳ مورد تصویب قرار گرفته و برای اجرا ابلاغ شد.

وی ادامه داد: از آن زمان پارک فناوری سلامت پردیس همراه با پارک فناوری پردیس و به موازات آن فعالیت خود را آغاز کرد و ادامه داد. امروز بیش از ۴۵ شرکت که در حوزه سلامت کار می‌کنند در پارک فناوری سلامت پردیس مشغول به فعالیت هستند.

پیلان‌نژاد در مورد برنامه های آتی پارک فناوری سلامت پردیس گفت: پارک فناوری سلامت پردیس به عنوان یکی از اجزای اصلی در ناحیه نوآوری پردیس تعریف شده است. از این رو، این پارک در کنار پارک فناوری پردیس، دانشگاه آزاد واحد ناحیه نوآوری پردیس -به عنوان دانشگاه نوآور و کارآفرین- و همینطور پارک اقتصاد دیجیتال پردیس به عنوان اولین پارک اقتصاد دیجیتال در کشور، اجزای اصلی شکل‌گیری ناحیه نوآوری پردیس می‌باشند. در این حال، عملاً برنامه پارک فناوری سلامت پردیس نیز تعمیق فعالیت ها در راستای همین طرح ملی می‌باشد.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *