صفحه اصلی / اقتصادی / سرمایه‌گذاری خارجی در جهان ۴۰ درصد افت خواهد کرد

سازمان ملل متحد هشدار داد

سرمایه‌گذاری خارجی در جهان ۴۰ درصد افت خواهد کرد

کسب و کار نیوز - در گزارش جدید سازمان ملل متحد در مورد تجارت و توسعه پیش‌بینی شده است تحت تاثیر پاندمی ویروس کرونا سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سراسر جهان کاهش خواهد یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز، در گزارش جدید سازمان ملل متحد در مورد تجارت و توسعه پیش‌بینی شده است تحت تأثیر پاندمی ویروس کرونا سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم (اف‌دی‌آی) در سراسر جهان کاهش خواهد یافت. طبق گزارش سازمان ملل متحد سطح جهانی اف‌دی‌آی در سال ۲۰۲۰ با سقوط سنگین ۴۰ درصدی روبرو خواهد شد و سال آینده هم ۵ تا ۱۰ درصد دیگر سقوط خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: سرمایه گذاری مستقیم خارجی که سال گذشته ۱.۵۴ تریلیون دلار بود برای اولین بار از سال ۲۰۰۵ به کمتر از ۱ تریلیون دلار افت خواهد کرد. این روند نزولی در سال آینده هم ادامه خواهد داشت و ریکاوری این شاخص از سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

مؤلفان این گزارش نوشته‌اند که پاندمی کرونا به معنای شوکی برای عرضه و تقاضا و سیاست‌گذاری سرمایه گذاری مستقیم خارجی است؛ چشم‌انداز یک رکود اقتصادی عمیق جهانی باعث شده است تا شرکت‌های بین‌المللی در انجام پروژه‌های خود تجدیدنظر کنند. طبق این گزارش سطح سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آمریکای لاتین با سقوطی دو رقمی روبرو می‌شود، در کشورهای در حال توسعه آسیا بین ۳۰ تا ۴۵ درصد سقوط می‌کند، در کشورهای آفریقایی بین ۲۵ تا ۴۰ درصد افت کرده و در کشورهای صنعتی هم بین ۲۵ تا ۴۰ درصد پایین خواهد آمد.

همچنین مطالعه کنید:

۴۰۰ میلیارد دلار برای دور زدن تحریم‌ها هزینه کرده‌ایم

به گزارش کسب و کار نیوز ، او به صراحت گفته که موضوع «دور زدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *