صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / دو زن برنده جایزه میفا ۲۰۲۰
جایزه عکس

دو زن برنده جایزه میفا ۲۰۲۰

کسب و کار نیوز - جایزه عکاسی mifa مستقر در مسکو از زیر مجموعه های گروه فرمانی که ریاست آن را یک ایرانی به نام "حسین فرمانی" به عهده دارد دو عکاس زن را به عنوان برگزیدگان خود در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، فراخوان جهانی مسابقه ۲۰۲۰ میفا در ۱۱ بخش فراخوان داده بود که از سوی هنرمندان ۱۰۴ کشور جهان با استقبال روبرو شد.
در فرایند جایزه mifa به رسم هر ساله دو نفر به عنوان “عکاس سال” از میان عکاسان حرفه‌ای و “استعداد برتر” از بین عکاسان آماتور و دانشجویان برگزیده می‌شوند.
ایزابل تاباچی(Isabella Tabacchi) با عنوان “Kamchatka: to The Abyss of The Earth” توانست نظر هیات داوران مسابقه بین المللی عکس مسکو “میفا” را جلب کند و مقام اول بخش حرفه‌ای را کسب کرد . این پروژه نگاهی اجمالی به شبه جزیره کاملا ناشناخته کامچاتکا (Kamchatka)، یک سرزمین با طبیعت بکر و خطرناک در میان جنگل‌ها، آتشفشان‌ها و در حال تغییر در شرق روسیه را نشان می دهد.
جایزه استعداد برتر نیز به کارولین اشنایدر آلمانی (Karoline Schneider) برای مجموعه پرتره “Pears in the Afternoon” اهدا شد.
بر اساس اعلام جایزه میفا، عکاس بین‌المللی سال، سه هزار دلار جایزه نقدی و یک کمک نقدی به همین میزان به موسسه خیریه منتخب عکاس اهدا شد و همچنین دو دلار جایزه نقدی به استعداد برتر و یک کمک نقدی دو هزار دلاری به موسسه خیریه برگزیده او تعلق گرفت.
همه برندگان را می توان در گالری برندگان در وب سایت MIFA مشاهده کرد.
حسین فرمانی بنیان‌گذار میفا و گروه فرمانی، هیجان خود را در تصاویر برجسته انتخاب‌ شده به عنوان برندگان سال ۲۰۲۰ به اشتراک گذاشت: “اکنون بیش از هر زمان دیگری، عکاسی نقش مهمی در گفتن حقیقت بدون سانسور درباره آنچه در سیاره ما اتفاق می‌افتد و همچنین انتقال ما به دنیای احتمالات و تخیل دارد. برندگان امسال یک نگاه فوق‌العاده به داستان‌هایی که برایشان پراهمیت است ارائه دادند، آن‌ها جهان را در تمام اشکال به ما نشان می‌دهند، هم درد و هم زیبایی را منعکس می‌کنند. من خیلی خوشحالم و به انتخاب این هنرمندان رویاپرداز افتخار می‌کنم.”

گفتنی ست گروه فرمانی به ریاست حسین فرمانی که سال گذشته دو مرکز هنری با نام های خانه استیو و فضای هنری هشت چشمه را در کاشان تاسیس کرده است در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و از طریق برپایی مسابقات ، جوایز و نمایشگاه های مختلف اقدام به طراحی و تبلیغ عکاسی ، طراحی و معماری در سراسر جهان می کند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *