پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / تاکنون ۱۰ تریلیون دلار برای بحران کرونا هزینه شده است

صندوق بین المللی پول:

تاکنون ۱۰ تریلیون دلار برای بحران کرونا هزینه شده است

کسب و کار نیوز- رئیس صندوق بین المللی پول اعلام کرد که دولت‌های جهان برای پاسخ به بحران کرونا و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن ۱۰ تریلیون دلار هزینه کرده‌اند اما تلاش‌های بیشتری نیاز است.

به گزارش کسب و کار نیوز، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول اعلام کرد که دولت‌های جهان برای پاسخ به بحران کرونا و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن ۱۰ تریلیون دلار هزینه کرده‌اند اما تلاش‌های بیشتری نیاز است.جورجیوا همچنین گفت: براساس برآوردهای جدید، تا ۱۰۰ میلیون نفر ممکن است در پی این بحران دچار فقر شدید شوند. این امر باعث از بین رفتن دستاوردهای کاهش فقر در طول سه سال گذشته می‌شود.بر اساس این گزارش، این بیماری نزدیک به ۷٫۴ میلیون نفر را در سرتاسر جهان مبتلا کرده است و بیش از ۴۱۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.بانک جهانی این هفته پیش بینی کرد که بحران ویروس کرونا تولید جهانی را ۵٫۲ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد داد که عمیق‌ترین رکود پس از جنگ جهانی دوم محسوب می‌شود.

صندوق بین المللی پول قرار است پیش بینی‌های خود را در تاریخ ۲۴ ژوئن به روز کند. جورجیوا تاکید کرد که «بسیار محتمل» است که رقم پیش بینی شده توسط این صندوق در ماه آوریل که حاکی از کاهش ۳ درصدی تولید جهانی بود، افزایش یابد.

جورجیوا در وبلاگ صندوق بین المللی پول نوشت: برای تحقق بهبود فراگیرتر، محرک‌های اقتصادی باید بر روی به حداقل رساندن ضرر شغلی و جلوگیری از افزایش نابرابری متمرکز شوند.وی در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری‌ها باید بر روی بهبود وضعیت دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزش، تقویت حمایت از آب و هوا و افزایش دسترسی خانواده‌های کم درآمد و مشاغل کوچک به محصولات و فناوری‌های مالی متمرکز شوند.مدیر عامل صندوق بین المللی پول همچنین تاکید کرد که بحران بیماری کووید-۱۹ بیشترین ضربه را به کسانی که در حال حاضر آسیب پذیرتر هستند، وارد کرده است. این بحران می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر نابرابری درآمدها شود.

همچنین مطالعه کنید:

دارایی ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران عدالت

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین فهیمی گفت: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *