صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / پارک ها مراکز رشد و شتاب‌ دهنده‌ها / اعطای تسهیلات ۷۰۰ میلیاردی به شرکت‌های دانش بنیان

اعطای تسهیلات ۷۰۰ میلیاردی به شرکت‌های دانش بنیان

کسب و کار نیوز - مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد گفت: این صندوق در سال گذشته حدود 700 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان اعطا کرده است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، محمد سپهر با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تمامی منابع در اختیار خود را به شرکت‌های متقاضی ارائه کرده است، افزود: سال گذشته این صندوق براساس منابع داخلی، خط اعتباری و دیگر سرمایه‌های در اختیار حدود ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۴۷۵ فقره تسهیلات اعطا کرده است.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد خاطرنشان کرد: کمترین میزان اعطا تسهیلات این صندوق مبلغ ۴ میلیون تومان و بیشترین آن به مبلغ ۲ میلیارد تومان بوده است.
سپهر خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۶۷۰ درخواست اعطا تسهیلات به صندوق اعلام شد که حدود ۷۰ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند.

تسهیلات ۷۰ میلیاردی ریالی صندوق به پروژه‌های خطرپذیر در سال ۹۸

وی عنوان کرد: کمیته سرمایه گذاری خطرپذیر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در سال ۹۸ حدود ۳۰ جلسه برگزار کرد که در این جلسات ۳۳ پروژه مورد بررسی قرار گرفت که در مجموع ۷ پروژه تایید و قرارداد سه پروژه به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال منعقد شد.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد گفت: همچنین ۴ پروژه دیگر نیز در مسیر مذاکره قرار دارند تا با جلب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد این پروژه‌ها نیز منعقد شود.
سپهر افزود: همچنین برنامه داریم در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در حوزه سرمایه گذاری ریسک پذیر نقش پررنگ‌تری ایفا کنیم.
سپهر اضافه کرد: اولویت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد برای اعطا تسهیلات براساس منابع داخلی با شرکت‌های منطقه به خصوص استان یزد است اما صندوق در حوزه خط اعتباری محدودیتی ندارد و برای کل کشور این خدمات ارائه می‌شود.
وی با اشاره به راه اندازی دفتر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در پارک علم وفناوری هرمزگان گفت: این صندوق از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان، مراکز رشد قشم و پارک بیوتکنولوژی قشم حمایت می کند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تاکید کرد: ۵۰ فقره تسهیلات خط اعتباری این صندوق به شرکت‌های متقاضی سراسر کشور اختصاص داده شده است.

ارتباط صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با نهادهای تخصصی استان

سپهر اظهار داشت: این صندوق ارتباط خوبی با نهادهای تخصصی استان دارد و درحال حاضر حدود ۱۷۰ شخص حقیقی و حقوقی سهامدار این صندوق هستند.
وی با بیان اینکه ۶ دانشگاه استان سهامدار صندوق پژوهش و فناوری یزد هستند، گفت: سازمان نظام مهندسی معدن، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، سازمان نظام مهندسی رایانه، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شرکت های بزرگ از سهامداران این صندوق بشمار می روند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تاکید کرد: درحال حاضر تعدادی از اعضای هیات علمی نیز به عنوان شخص حقیقی سهامدار این صندوق هستند.
سپهر اضافه کرد: این صندوق عاملیت مالی بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری هرمزگان را دارد که منابع این نهادها در اختیار صندوق است و براساس نظر این نهادها منابع از طریق صندوق هزینه می‌شود. همچنین این صندوق عاملیت برخی منابع پژوهشی شرکت برق منطقه ای استان یزد را نیز برعهده دارد.
وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد از سازمان برنامه و بودجه به صورت سالانه کمک فنی و اعتباری دریافت می‌کند، افزود: این صندوق ارتباط خوبی با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارد.

راه اندازی مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با اشاره به راه اندازی مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک در استان یزد گفت: این مرکز با حمایت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد راه اندازی شده است که در این مرکز نیازهای صنایع رصد و شناسایی می شود و به فناوران و شرکت های دانش بنیان اعلام می شود.
سپهر اظهار داشت: مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک استان یزد بستر تزریق فناوری به صنعت را نهادینه کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *