صفحه اصلی / سرخط خبرها / پیشنهاد ارائه خدمات ماساژ درمانی در بیمارستان ها

پیشنهاد ارائه خدمات ماساژ درمانی در بیمارستان ها

کسب و کار نیوز- رئیس هیات مدیره انجمن تخصصی اسپا، از تعامل با دانشکده طب سنتی برای ارائه خدمات ماساژ به بیماران پس از ریکاوری در هتل بیمارستان ها خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، پانته آ ضیمران، در نشست خبری رونمایی از تشکیل اولین انجمن تخصصی «اسپا» در ایران، گفت: کار اصلی انجمن، استانداردسازی، درجه بندی، آموزش و ایجاد مهارت است.وی افزود: در آمریکا ۴۰۰ دلار هزینه یک اتاق اشغال شده در حوزه «اسپا» می شود که حدود ۶ تا ۷ میلیون تومان است. اما در ایران هتل های لوکس و توریست پذیر زیادی داریم که خدمات تفریحی و «اسپا» ندارند، برای همین نخستین پورتال توریسم سلامت را در کیش آغاز کردیم. ضمیران ادامه داد: یکی از اهدافی که برای این موضوع وجود دارد این است که جزیره کیش به ‌طور کلی با شهرهای دیگر ایران کاملا متفاوت است. استرس، ترافیک، آلودگی صوتی و هوا و…، در این جزیره وجود ندارد. همه این موارد کمک می‌کند که افراد بهتر بتوانند به آن درجه از آرامشی که مدنظر ما است برسند.

وی گفت: تعامل خوبی با دانشکده طب سنتی ایران داریم تا به پروتکل ها و متدهای آموزشی خوبی دست یابیم و این آغاز ورود حرفه ای «اسپا» به حاشیه هتل بیمارستان ها برای ارائه خدمات ماساژ بیماران پس از ریکاوری است.ضمیران، با انتقاد از فعالیت زیرزمینی ماساژورها در کشور، افزود: متاسفانه تعداد زیادی از این افراد از طریق فضای مجازی فعال هستند.

در ادامه، ایمان مصدری از اعضای اصلی انجمن تخصصی اسپا، گفت: اسپا همان حمام‌های قدیمی اما در شکل و شمایل لوکس‌تر و سیستماتیک‌ هستند.وی افزود: خدمات «اسپا» تاثیر بسیاری بر روح و روان فرد دارد و بدن را برای درمان‌های مختلف هم آماده می‌کند. به این ترتیب می‌تواند به ‌عنوان یکی از ظرفیت‌های توریسم سلامت شناخته شود که در ایران کمتر به آن توجه شده است. محمدرضا تهرانی عضو هیات مدیره انجمن «اسپا»، گفت: گردشگری سلامت با گردشگری تندرستی متفاوت است و باید گردشگری تندرستی در کنار سایر ظرفیت های گردشگری به محلی برای جذب توریست تبدیل شود.وی در مورد تاثیر «اسپا» بر توسعه دهکده سلامت، افزود: دهکده سلامت جایی نیست که تنها به جسم افراد توجه شود و تحت درمان قرار بگیرند. در دهکده سلامت باید در کنار کارهای مدیکالی که بر روی افراد انجام می‌شود به روح، غذا، رفتار، خواب و…، نیز توجه شود.

همچنین مطالعه کنید:

زنگ خطر گرانی دوباره مرغ

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به هر ترتیب نباید از بی تدبیری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *