صفحه اصلی / اسلایدر / شاخص در مسیر بهبود
شاخص در مسیر بهبود

شاخص در مسیر بهبود

کسب و کار نیوز - در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل اگر چه با افتی ۱۲ هزار واحدی آغاز به کار کرد اما رفته رفته با گذشت زمان معاملات، روندی صعودی در پیش گرفته است و لحظه به لحظه از این افت کاسته می‌شود تا جایی که بعد از ۴۰ دقیقه افت شاخص به زیر ۷ هزار واحد رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، در ۴۵ دقیقه ابتدایی معاملات امروز، بیش از ۴۱۶ هزار معامله در بورس صورت گرفت که طی آن ۴ میلیارد و ۱۳۳ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال دادوستد شد.

این در حالی بود که ارزش کل معاملات فرابورس نیز بیش از یکهزار میلیارد تومان به ثبت رسید. در معاملات فرابورس کگهر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشته است.

این در حالی است که نمادهای شاخص سازی چون فملی، فولاد و فارس در محدوده مثبت معامله می‌شوند و موجب روند صعودی شاخص کل شده‌اند.

معاملات امروز بورس در حالی انجام می‌شود که از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح امروز، عرضه اولیه آریا آغاز شده و ثبت سفارش این نماد فرابورسی که نقدینگی حدود ۳۷۵ هزارتومان لازم دارد تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه ادامه خواهد داشت.

همچنین قرار بود امروز عرضه اولیه «غزر» نیز در بورس انجام شود که به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت در خصوص مجوز افزایش قیمت محصولات شرکت زر ماکارون این عرضه به تعویق افتاد.

نکته جالب در خصوص بازار امروز، عدم نمایش نمادهای تاثیرگذار بر شاخص بورس در وبسایت مدیریت فناوری بورس تهران است. همچنین بازگشت نمادهای خودرو و خساپا به ساعت عادی معاملات بورس از دیگر اتفاقات مهم امروز بوده است.

روز گذشته شاخص برای چهارمین روز متوالی سقوط کرد و افتی ۳۳ هزار واحدی را به ثبت رساند.

همچنین مطالعه کنید:

با انتقال معاملات به اپراتورهای اجاره، تخلفات مشاوران املاک کاهش می یابد؟/ افزایش قیمت مسکن با رشد معاملات صوری

به گزارش کسب و کار نیوز، اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.