صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / اهدای اثر هنری به پروفسور مینو محرز توسط گالری ایوان
اهدای اثر هنری به پروفسور مینو محرز توسط گالری ایوان

اهدای اثر هنری به پروفسور مینو محرز توسط گالری ایوان

کسب و کار نیوز - گالری ایوان در پی فراخوان درد مشترک و دعوت از هنرمندان برای قدرشناسی از کادر درمان کرونا در ایران و تهیه اقلام ضروری بیمارستان ها در مقابله با کوید ۱۹، نخستین اثر هنری را به پروفسور مینو محرز اهدا نمود.

به گزارش کسب و کار نیوز، تابلو نقاشی ‘سقراط در بیمارستان ” اثر محسن امینی توسط تیم گالری ایوان به نمایندگی از جامعه هنری ایران در مراسمی در بیمارستان تهران به پروفسور مینو محرز به نمایندگی از جامعه پزشکی و درمان ایران تقدیم شد.
در این مراسم خانم مینو محرز در سخنانی ضمن ستایش کادر درمان در ایران این میزان جان فشانی و فداکاری را نشانه وجود عشق و ایثار نسبت به مردم در این خانواده دانست و از مردم ایران خواست تا از این پس همین عشق ورزیدن به یکدیگر و علاقه به طبیعت را در زندگی خود حفظ کنند.
او رعایت بهداشت فردی و مراقبت از فاصله فیزیکی را در این روزگار مترادف با عشق ورزیدن به هم نوع دانست و گفت: “کرونا به ما آموخت که در امر فرهنگ سازی رفتارهای اولیه مانند ضرورت دست شستن، چگونه سرفه کردن و … عقب مانده ایم و آموزش و پرورش باید در این خصوص قدم های جدی بردارد.”
گالری ایوان با مشارکت هنرمندان و بر مبنای مسئولیت اجتماعی بر آن است تا از طریق فراخوان درد مشترک از دو راه قدردانی از کادر درمان را ارائه دهد نخست اهدای تابلو به بیمارستان ها و دوم فروش تابلو ها و اختصاص همه عواید حاصل از فروش آن به خرید تجهیزات مورد نیاز مبارزه با کرونا.
بر همین اساس گالری ایوان در توضیحی اعلام کرده است:
“در روزهایی که تمامی اهالی کره زمین دغدغه ای مشترک دارند و الگوی زندگی و احوالاتمان فارغ از مختصات جغرافیایی و هرگونه نژاد و مذهب و ملیت بر یک روال است ، گالری ایوان بر آن شد تا با مشارکت هنرمندان عزیز از درد مشترک این روزها روایتی تصویر کند.
در پیرو رسالت هنرهای تجسمی، گالری ایوان از هنرمندان دعوت کرد تا با بازنمایی روایت شخصی خود از واقعه شیوع ویروس کرونا و بازتاب آن بر جامعه پزشکی و کادر درمانی ، با ارسال تصویر آثار مرتبط با موضوع در فراخوانی تحت عنوان «درد مشترک» شرکت کنند تا در قدردانی و تشکر از جانفشانی کادر سلامت با ما همگام باشند.
در پی انتشار فراخوان آثار بسیاری دریافت کردیم و تلاشمان بر این بود تا تمام آثار مرتبط با این حرکت نمادین را نمایش دهیم، همچنین به سه اثر برگزیده نیز جوایزی اهدا شد.
همچنین با لطف چند تن از هنرمندان عزیز که آثار خود را به بیمارستانها اهدا کرده بودند، موفق شدیم در اولین گام اثری از آقای محسن امینی به بیمارستان تهران و سرکار خانم پروفسور مینو محرز به عنوان یادبود اهدا کنیم، که گزارش کامل گفتگوی ما با ایشان در صفحه اینستاگرام گالری e1artgallery@, کانال یوتیوب و آپارات قرار گرفته که دیدین آن خالی از لطف نخواهد بود. و در آخر به دنبال اهداف انسان دوستانه، عواید مالی حاصل از فروش آثار که هم اکنون بر روی وب سایت ایوان قرار دارد، برای تهیه اقلام ضروری بیمارستانهای حامی بیماران کرونا اهدا خواهد شد.”

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات کشاورزی با سخنرانی و بخشنامه حل نمی‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در حاشیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.