صفحه اصلی / اصناف / تعطیلی عکاسی‌ها همچنان به قوت خود باقی است
تعطیلی عکاسی‌ها همچنان به قوت خود باقی است

دفاتر پیشخوان دولت و پلیس + ۱۰ مخل کار عکاسان

تعطیلی عکاسی‌ها همچنان به قوت خود باقی است

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران با اشاره به وضعیت ناگوار و سخت عکاسان گفت: صنف نیمه جان عکاسان با شیوع کرونا همچنان تعطیل هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز، زعفر یاوری رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران گفت: صنف عکاسان از قبل کرونا دچار مشکلات جدی بودند و با نداشتن مشتری دست و پنجه نرم می کردند؛ چرا که افراد، دیگر تمایلی به عکسبرداری نداشته و با پیشرفت گوشی های همراه  استقبال از این صنف کم شده است. او بیان کرد: پیش از شروع ویروس کرونا بسیاری از افراد برای انداختن عکس‌های پرسنلی به عکاسی ها مراجعه می‌کردند، اما دفاتر پیشخوان دولت و پلیس + ۱۰ اختلال در کار آن‌ها ایجاد کردند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران با تاکید بر اینکه صنف عکاسان در حال فراموشی هستند، گفت: عکاسان در گذشته درآمد خوبی بخصوص در ماه هایی چون رجب و شعبان داشتند اما اکنون به دلیل تعطیلی تالار‌ها و لغو مراسم‌های عروسی این صنف هیچ درآمدی نداشته است.

به گفته یاوری، عکاسانی که مبالغی را به‌ صورت بیعانه دریافت و آن را هزینه کرده بودند، اکنون برای باز گرداندن آن دچار دردسر شده‌اند. رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران با بیان اینکه به دلیل نداشتن درآمد بسیاری از عکاسان مجوز خود را به اتحادیه تحویل می دهند، گفت: شغل عکاسان اینگونه است که اگر درآمدی نداشته باشند، نمی توانند دیگر اجاره دهند و از این رو مجوز کسب را تحویل اتحادیه می دهند. رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران در خصوص شرایط کسب مجوز، گفت: مجوز برای عکاسی شرایط سختی ندارد و همان رویه ای است که وزارت صنعت و معدن ارائه داده است.

همچنین مطالعه کنید:

خودرو نیمه دوم سال گران می شود/بازار خودرو در فاز انتظار

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این روزها بازار خودرو چشم به نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.