صفحه اصلی / سرخط خبرها / عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است
عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است

وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه تاکید کرد

عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است

کسب و کار نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در تامین مناسب کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در طول سال گذشته و تمهیدات اتخاذ شده برای امسال گفت: بدون تردید عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در این مدت و در حفظ آرامش بازار کاملا مشهود است. 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شاتا، رضا رحمانی با قدردانی از زحمات بخش های مختلف حوزه بازرگانی وزارتخانه گفت: اقدامات مناسب این حوزه در ایام کرونا کاملا ملموس بوده و خوشبختانه کمترین دغدغه ممکن بابت تامین ارزاق عمومی در سطح کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: انتظار می رود با همراهی سایر دستگاه های مرتبط، روند موجود در تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تداوم یابد.
رحمانی با تشکر ویژه از همکاران بخش بازرگانی وزارتخانه و حوزه اصناف، گفت: هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار واحد نانوایی در سطح کشور فعال هستند که در ایام کرونا و ایام عید حتی یک مورد تعطیلی در این حوزه در کشور نداشتیم و خوشبختانه حتی یک مورد شکایت در این خصوص دریافت نکردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از مهمترین علل حفظ آرامش بازار، وجود ذخایر کالایی مناسب در سطح کشور بوده که به موقع روند توزیع و عرضه آنها در سطح بازار عملیاتی شده و هم اکنون نیز با تدابیر اتخاذ شده در تامین کالاهای اساسی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و وفور کالا وجود دارد.

توجه ویژه به تولیدات داخلی در تامین بازار ۸۰ میلیونی داخل

رحمانی گفت: یکی از شاخص های اصلی “جهش تولید”، تامین اقلام کالایی از محل تولیدات داخلی است که در همین راستا برنامه‌ریزی لازم با اولویت فعالسازی ظرفیت های خالی واحدها در دستور کار است.
وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم به صورت حداکثری نیاز بازار ۸۰ میلیونی کشور را در سال ۹۹ تامین کنیم، اولویت را روی تولیدات داخلی گذاشته ایم و مسلما با تحقق این هدف و با ارتقای کیفیت تولیدات، حتی می توانیم ظرفیت های جدید صادراتی برای کشور ایجاد کنیم.
وزیر صمت با اشاره به ظرفیت بزرگ صنوف تولیدی در تامین بازار داخلی و اشتغال زایی در سطح کشور گفت: توسعه زیرساخت ها، بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی و توسعه شهرکهای اختصاصی صنوف تولیدی، امسال با جدیت دنبال خواهد شد، چراکه صنوف تولیدی با تسهیلات کمتر و در مواردی با بازدهی بیشتر در عرصه تولید و صادرات می‌توانند به توسعه اقتصادی کشور بیش از پیش کمک نمایند.

همچنین مطالعه کنید:

تن ماهی بی کیفیت گران شد/ انتقام بخش خصوصی از مردم !

به گزارش کسب و کار نیوز، در حالی که از تن ماهی به عنوان غذای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.