صفحه اصلی / اصناف / کسب و کار اوراق چیان خودرو هم با کرونا، از سکه افتاد

کسب و کار اوراق چیان خودرو هم با کرونا، از سکه افتاد

کسب و کار نیوز- رحیمی گفت: با توجه به وضعیت نوسانات ارز و اوضاع بد اقتصادی، صنف اوراق کنندگان اتومبیل ضرر‌های زیادی دیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی رحیمی رییس اتحادیه اوراق کنندگان اتومبیل گفت: شیوع کرونا تاثیر زیادی در بازار اوراق کنندگان گذاشت و این صنف را دچار مشکلاتی کرد. رکود شدیدی در این بازار حاکم است که باید فکری به حال آن کرد.رییس اتحادیه اوراق کنندگان اتومبیل درباره قاچاق لوازم دست دوم،  بیان کرد: با توجه به نوسانات ارز و اوضاع بد اقتصادی این صنف ضررهای زیادی دیده است. در این چند ماه اخیر به خاطر نوسانات ارز، قاچاق لوازم یدکی دست دوم هم چندان سود آور نیست به همین دلیل وارد کردن قطعات نسبت به گذشته خیلی کاهش پیدا کرده است.

رحیمی با بیان چگونگی دسترسی به لوازم دست دوم توسط مصرف کننده، گفت: در گذشته از ماشین های رده  دوم برای استفاده از لوازم آن استفاده می کردند، کسانی که به هر دلیل توانایی خرید لوازم نو نداشتند، از لوازم دست دوم استفاده می‌کردند، اما مدتیست که به دلیل نوسانات ارز، خرید و فروش در بازار انجام نمی شود و از این رو وارد کردن قطعات هم نسبت به گذشته خیلی کاهش پیدا کرده است.رییس اتحادیه اوراق کنندگان اتومبیل با بیان اینکه مدتی است اسقاط کردن و از رده خارج شدن ماشین خیلی دیر اتفاق می‌افتد، گفت: حدود ۸۰ درصد فعالیت اوراق چیان کم شده است. هم اکنون بازار اوراق فروشان و فروشندگان لوازم یدکی دست دوم هم نابسامان است. این مقام مسئول درخصوص تعرفه فروش قطعات دست دوم خودرو، گفت: قیمت مشخصی را نمی توان برای اجناس دست دوم در نظر گرفت و در واقع تعرفه‌ای برای آن وجود ندارد و بیشتر قیمت‌ها توافقی است.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *