صفحه اصلی / اصناف / توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران

توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران

کسب و کار نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک با قیمت دولتی در بین کامیونهای حامل کالاهای اساسی این استان خبر داد و گفت: پرداخت بیمه بیکاری و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید حمیدرضا علم اظهار کرد: از اقدامات حمایتی انجام شده برای رانندگان کامیون حامل کالاهای اساسی در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال، تمدید غیر حضوری کارت هوشمند رانندگان و توزیع هزار بسته بهداشتی در بین آنها شامل ماسک، ژل ضدعفونی کننده، دستکش و دستمال کاغذی بوده است.وی افزود: پرداخت بیمه بیکاری برای این قشر زحمتکش و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به صورت کارت خرید اعتباری از دیگر اقدامات حمایتی برای کامیونداران حامل کالاهای اساسی بوده که در این ایام انجام شده است. البته تسهیلات دارای سه ماه تنفس و به‌صورت ارزان‌قیمت به آن ها ارائه شده و می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر ادامه داد: در اسفندماه سال سال گذشته ۷۰۷ هزار تن انواع کالاهای اساسی با بیش از ۴۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع کامیون از بنادر این استان حمل و به سراسر کشور منتقل شد که این میزان نسبت به اسفند ماه سال ۱۳۹۷ حدود ۶ درصد رشد را نشان می دهد. همچنین میزان جابه‌جایی کالاهای اساسی در فروردین ماه امسال ۴۲۰ هزار تن از طریق ۲۹ هزار دستگاه کامیون بوده که نسبت به فروردین سال گذشته با کاهش حدود ۲۲ درصدی مواجه شده است.

به گفته علم، کالاهای اساسی شامل برنج گندم و نهاده‌های کشاورزی و دامی است و عمده محصولات کشاورزی نیز از جمله گوجه‌فرنگی، بادمجان و موز نیز در جابجایی دو ماه گذشته نقش پررنگی داشته و  مواد اولیه سیمان و فرآورده‌های نفتی شامل بنزین و گازوئیل نیز توسط کامیونداران حمل شده است.وی همچنین با اشاره به ارائه حواله لایستک تشویقی به صورت غیر حضوری و آنلاین به رانندگان حامل کالای اساسی در دو ماه گذشته، گفت: طی دو ماه گذشته ۲۸ هزار حلقه لاستیک در بین کامیونداران حامل کالاهای اساسی توزیع شد و این سهمیه تشویقی به ازای پیمایش هر ۵ هزار کیلومتر برای رانندگان کامیون در نظر گرفته شده است که میزان پیمایش دو دو ماه گذشته به یک سوم کاهش یافت تا از رانندگان حمایت بیشتری صورت گیرد. همچنین بر اساس گزارش‌های رسیده هیچ یک از رانندگان کامیون به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

همچنین مطالعه کنید:

علیرضا دانیالی

محصولات فولادی به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا دانیالی افزود: بنابراین ناچاریم که نیاز خود به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *