صفحه اصلی / اصناف / کاهش ۴۵ دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

کاهش ۴۵ دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

کسب و کار نیوز- هر اونس طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی با 34.88 دلار کاهش 1682.82 دلار فروخته شد. این فلز گران بها بیش از 60 دلار از بالاترین رقم 7 و نیم سال پیش که در اوایل هفته پیش ثبت شد، فاصله گرفته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، پس از ارائه طرح های ترامپ برای بازگشایی دوباره اقتصاد آمریکا و همچنین انتشار گزارش هایی در مورد درمان احتمالی کووید ۱۹، قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود ۲ درصد کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران به سوی دارایی های پر ریسک تر رفتند. هر اونس طلا با ۳۴٫۸۸ دلار کاهش ۱۶۸۲٫۸۲ دلار فروخته شد. طلا بیش از ۶۰ دلار از بالاترین رقم ۷ و نیم سال پیش که در اوایل هفته پیش به علت ترس از وقوع بدترین رکود جهان در دهه های گذشته ثبت شد، فاصله گرفته است.

تای وانگ، تحلیلگر بازار گفت: «طلا و شاخص های بازار بورس رابطه معکوس دارند به طوریکه افزایش ارزش بازارهای بورس در شب گذشته، بر قیمت طلا فشار کاهشی وارد کرد. طرح ترامپ برای بازگشایی اقتصاد، بازارهای بورس را تقویت کرد.» طلا در برخی مواقع در سال جاری در کنار بازارهای بورس حرکت کرد زیرا افزایش های اخیر این فلز گران بها، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا برای پوشاندن خسارات خود، به فروش طلا بپردازند.

همچنین مطالعه کنید:

علیرضا دانیالی

محصولات فولادی به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا دانیالی افزود: بنابراین ناچاریم که نیاز خود به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *