صفحه اصلی / اصناف / واردات کمپوت آناناس مشروط به صادرات انواع میوه‌جات

واردات کمپوت آناناس مشروط به صادرات انواع میوه‌جات

کسب و کار نیوز- مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت : براساس مصوبه هیأت وزیران واردات هر کیلوگرم کمپوت آناناس منوط به صادرات 3 کیلوگرم انواع میوه شد .

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود بازاری گفت: بر اساس مصوبه ۹۹٫۱٫۹ هیأت وزیران بر اساس اصلاحات مندرجات ذیل فصل ۲۰ کتاب مقررات صادرات و واردات، واردات هر کیلوگرم کمپوت آناناس تحت ردیف تعرفه ۲۰۰۸۲۰۹۰ منوط به صادرات ۳ کیلوگرم انواع میوه است. مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: این تصمیم به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته از سال گذشته و در راستای حمایت از توسعه صادرات میوه‌جات کشورمان که در برخی از آنها دارای رتبه‌های جهانی هستیم، اتخاذ شده است.

بازاری اظهار داشت: طی سال ۹۸ صادرات انواع میوه و تره‌بار با بیش از ۴٫۵ میلیون تن به ارزش بیش از ۱٫۸ میلیارد دلار به بازارهای هدف توسط صادرکنندگان انجام شد که نشان‌دهنده ظرفیت‌های مناسب کشورمان در تولید و صادرات انواع میوه و تره‌بار است.

وی با تأکید بر اینکه انواع میوه و تره‌بار تولیدی و صادراتی کشور از اقبال بسیار خوبی در بازارهای مختلف برخوردار است، بیان داشت: در صورت پشتیبانی بیشتر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای تجهیز زیرساخت‌ها و تأمین خدمات تجاری در این حوزه، به ویژه ایجاد زیرساخت‌های مکانیزه نگهداری و پردازش در مناطق تولید و تجهیز و تقویت ناوگان حمل یخچالی، قابلیت افزایش صادرات، بیش از عملکردهای سال گذشته وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

موج جدید افزایش قیمت خودرو در راه است

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به تازگی اما رییس شورای رقابت اظهار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *