صفحه اصلی / اسلایدر / تا نابودی ویروس کرونا راهی طولانی داریم
حریرچی

معاون وزارت بهداشت:

تا نابودی ویروس کرونا راهی طولانی داریم

کسب و کار نیوز - درخواست‌ مسئولان وزارت بهداشت از مردم همچنان رعایت فاصله‌گذاری هوشمند و بهداشت فردی است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صدا و سیما، معاون وزیر بهداشت در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در یاسوج با اشاره به خبر شیوع ویروس کرونا در پنج استان کشور و کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان یکی از موفق‌ترین استانها در کنترل بیماری بوده و در غربالگری توانسته در مرحله اول۹۸.۵ و  در مرحله دوم هم ۸۲ درصد مردم را غربالگری کند و تعداد تست به جمعیت این استان دو برابر متوسط کشوری است.
حریرچی به تدبیر مسئولان استانی و دانشگاهی برای مقابله با این بیماری اشاره کرد و افزود: در این استان علائمی از افزایش قابل توجه مشاهده نکردیم بهتر است مردم به خبرهایی که از طرف مراجع رسمی اعلام می شود اعتماد کنند ولی در درخواست‌های کلی ما رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی کماکان برقرار است.
وی ادامه داد: خوشبختانه از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا، این استان نصف آمار کشوری مبتلا دارد و کمترین آمار مرگ و میر ایران را به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص دارد.
وی به طرح فاصله گذاری هم اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه مواردی که در طرح فاصله گذاری اجتماعی ابلاغ شده در بعضی از مراکز دولتی و در بعضی از مراکز کسب و کار خصوصی رعایت نمی شود.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان در مرحله اول با خواهش و تقاضا با این موضوع برخورد می کند اضافه کرد: طبق دستورات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهور سلامت مردم اولویت اول است و با متخلفان برخورد قانونی می شود چون هم سلامت خود و سلامت ملت را در معرض خطر قرار می دهند.
ایرج حریرچی با بیان اینکه متاسفانه در برخی استانها بازگشایی تدریجی مشاغل موجب سوء تفاهم شده و انگار شرایط عادی است ادامه داد: به عموم مردم هشدار می دهیم هنوز کل جهان و از جمله کشور ما در معرض خطر از سرگیری و رشد شدید ویروس کرونا است و باید اصول علمی و اصول بهداشتی لازم را کماکان رعایت کنیم.
و به عبارت دیگه به زندگی با ویروس تا اطلاع ثانوی عادت کنیم تا انشاالله واکسن و داروی موثر برای آن کشف شود
وی در خصوص تفرجگاه ها هم گفت: مردم در روز ۱۳ نوروز در این استان و دیگر استان‌ها به خوبی همکاری کردند، از مردم درخواست می کنیم خودشان رعایت کنند و تصمیم در مورد بازگشایی پارک ها در ستاد ملی کشور انجام خواهد شد و هر اقدامی انجام شود با تدریج و بررسی اثرات بازگشایی های قبلی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در کشور روند کاهشی داشته است و این دستاورد خیلی مهمی هست افزود: تا رسیدن این عدد به زیر یک راه طولانی در پیش داریم و باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم.
معاون وزیر بهداشت با قدردانی از رهبر انقلاب برای اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی گفت: با اجازه رهبری حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با کرونا از صندوق توسعه ملی برداشت کردیم که مراحل اداری تخصیص آن و تبدیل ارز به ریال در حال انجام است.
دکتر حریرچی با اشاره به اینکه طی این مدت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور متحمل هزینه‌های هنگفتی شدند اضافه کرد: در این شرایط به ازای یک بیمار بستری در بخش آی‌سی‌یو به طور متوسط ۷۰۰ هزار تومان برای لوازم حفاظتی هزینه می‌کنیم این در حالی است که در شرایط عادی به ازای یک تخت در روز کل هزینه ۱۸۶ هزار تومان است.
وی کلید اصلی موفقیت مبارزه با بیماری کرونا را رعایت مسائل بهداشت فردی و اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اعلام کرد و ادامه داد: واقعاً صدا و سیما در سطح ملی و در استان ها در خصوص اطلاع رسانی همکاری فوق‌العاده ای داشت.
معاون وزیر بهداشت با قدردانی از رسانه ملی و با بیان اینکه ویروس اخبار دروغ خطرناک‌تر از ویروس کرونا است افزود: به مردم مردم هشدار می‌دهم که فقط به توصیه هایی توجه کنند که از مراجع رسمی وزارت بهداشت و صدا و سیما اعلام می شود.

همچنین مطالعه کنید:

کالاهای ممنوع‌الورود ترخیص می‌شوند

به گزارش کسب و کار نیوز، آنطور که مهرداد جمال ارونقی – معاون فنی گمرک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *