صفحه اصلی / اسلایدر / بخش کشاورزی مسئولیت امنیت غذایی کشور را به عهده دارد
جهانگیری

معاون اول رئیس جمهوری در جلسه معارفه وزیر کشاورزی تاکید کرد

بخش کشاورزی مسئولیت امنیت غذایی کشور را به عهده دارد

کسب و کار نیوز - اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری بخش کشاورزی را در تامین امنیت غذایی همه مردم مسئول اصلی دانست و گفت: بزرگ ترین مسئله کشور مطمئن شدن از تامین امنیت غذایی مردم است و هیچ حکومتی نمی‌تواند نسبت به بخش کشاورزی بی‌تفاوت باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، جهانگیری صبح امروز در جلسه معارفه کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ هیچ حکومتی نمی‌تواند نسبت به بخش کشاورزی خود بی‌تفاوت باشد و بگوید حالا بخش کشاورزی هم نبود در این دنیای به این بزرگی کالای مورد نیاز خود را از گوشه و کنار دنیا وارد و آن را تامین می‌کنیم.جمهوری اسلامی به طریق اولی نمی‌تواند چنین کند.

وی اضافه کرد:‌ بخش کشاورزی مسئولیت تامین امنیت غذایی کشور را عهده‌دار است و ما یک کشور پرجمعیت با اهداف بلند و مشخص در دنیا حضور داریم و فعالیت می‌کنیم؛ ‌بنابراین بزرگترین مسئله این است که امنیت غذایی مردم تامین شده است تا از غذای مردم به فشارهای سیاسی آنچنانی علیه حکومت و دولت مواجه نشویم.

جهانگیری با اشاره به شخصیت وزیر جهاد کشاورزی وی را انسان خودساخته‌ای دانست و گفت:‌ وقتی ایشان به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی تصدی وزارت کشاورزی معرفی شدند،‌هیچ قدمی از طرف ایشان ندیدم با این که کانال‌های ارتباطی متعددی بین ما وجود داشت به هیچ یک از دوستان واسطه نگفت فلانی را ببینم و خود را معرفی و برنامه‌هایم را ارائه کنم.

وی افزود: خاوازی در طول بیش از ۶ سالی که در دولت تدبیر و امید مسئولیت داشتند، هم خودشان و تیم‌شان با آقای حجتی کار می‌کردند و این تیم کارهای درخشانی انجام داده که در تاریخ کشاورزی کشور ماندگار خواهد بود. ضمنا از آقای حجتی تشکر می‌کنم و آرزوی توفیق و سلامتی برای ایشان دارم تا ان‌شالله بتوانند به کشور و مردم خدمت کنند.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه خاوازی اولین فردی است که برای این مسئولیت مورد اتفاق بود، اظهار کرد: هم آقای کلانتری و هم آقای حجتی روی ایشان اجماع داشتند و به حجتی گفتم وقتی شما رفتید چه کسی بیاید که در بین دوستانی که نام برد یکی از آنان آقای خاوازی بود.

همچنین مطالعه کنید:

دارو

اعطای ۲۴۳ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به فعالان حوزه سلامت و دارو

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی کارگروه صندوق‌های پژوهش و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *