صفحه اصلی / اسلایدر / کرایه ها سال آینده تا ۳۶ درصد افزایش می یابد

افزایش ۱۱ درصدی کرایه های تاکسی ۹ روز مانده به پایان سال؛

کرایه ها سال آینده تا ۳۶ درصد افزایش می یابد

کسب و کار نیوز- اعضای شورای شهر تهران ۹ روز مانده به پایان سال ۱۱ درصد کرایه های تاکسی سال ۹۸ را افزایش دادند که با افزایش تا ۲۵ درصدی کرایه ها در سال ۹۹ مسافران تاکسی افزایش تا ۳۶ درصدی را تجربه خواهند کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، اعضای شورای اسلامی شهر تهران طی یک دو فوریتی با افزایش ۱۱ درصدی کرایه های تاکسی در سال ۹۸ موافقت کردند. محسن هاشمی در جریان بررسی این دو فوریت با بیان اینکه افزایش ۱۱ درصدی کرایه ها تا پایان امسال از سوی دولت تصمیم گیری شده و برای طی کردن مسیر قانونی باید در شورا مصوب شود، گفت: در حال حاضر زمان برای اجرای این مصوبه دولت دیر هم شده و از سرپرست معاونت حمل و نقل درخواست کردم مصوبه دولت را اجرایی کند تا ما آن را در صحن تصویب کنیم که امیدوارم اجرایی شده باشد. پیشنهاد ۱۱ درصدی به دلیل افزایش نرخ بنزین بوده و برای اجرا در سال ۹۸ به تصویب خواهد رسید.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز در صحن شورا با اشاره به اینکه در مصوبه سال ۹۸ که نرخ کرایه های تاکسی اشاره شده بود که افزایش نرخ در صورت افزایش نرخ انرژی است و با توجه به افزایش نرخ بنزین باید در خصوص افزایش کرایه های تاکسی تصمیم گیری می شد، گفت: با وجود دادن سهمیه به رانندگان نرخ پایه بنزین با افزایش ۵۰ درصدی از هزار تومان به ۱,۵۰۰ تومان رسیده بود اما به دلیل اجرای هماهنگ با دولت هیچ گونه افزایشی در کرایه ها رخ نداد. در تاریخ هفتم بهمن نامه‌ای از استانداری به شهرداری که اثر ۱۱ درصدی نرخ بنزین بر کرایه ها را تایید کرده بود با توجه به اینکه قشر بزرگی در جامعه درگیر این موضوع هستند درخواست می کنم این افزایش به تصویب برسد زیرا سه ماه نیز رانندگان تاکسی با تاخیر و زیان مواجه شدند.

حسن رسولی در مخالفت با دو فوریت گفت: چرا ۹ روز مانده به پایان سال این افزایش را تصویب کنیم و این ۱۱ درصد به نرخ افزایش در سال ۹۹ اضافه شود که محسن هاشمی توضیح داد: این ۱۱ درصد برای افزایش نرخ پایه امسال است و سال آینده نیز ۲۵ درصد به کرایه ها افزوده خواهد شد. اعضای شورا با ۱۵ رای به این دو فوریت رای دادند و پیشنهاد ۱۱ درصدی نیز بدون مخالفت و با ۱۵ رای به تصویب رسید و نرخ کرایه های تاکسی در سال ۹۸، ۱۱ درصد افزایش یافت. هفته گذشته اعضای شورای شهر تهران با افزایش تا ۲۵ درصدی کرایه های تاکسی در سال ۹۹ موافقت کردند که در صورت تصویب فرمانداری کرایه های تاکسی نسبت به نرخ کرایه ها تا نیمه اسفند سال ۹۸ تا ۳۶ درصد افزایش خواهد یافت.

همچنین مطالعه کنید:

سیگنال‌ه آزادسازی واردات خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، دولت در حالی اقدام به پیش بینی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *