صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / اقدامات سازمان بیمه سلامت درباره کرونا

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد

اقدامات سازمان بیمه سلامت درباره کرونا

کسب و کار نیوز - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت درکنار سایر ارکان نظام سلامت برای شکست بیماری کرونا خدمات مناسبی به بیمه شدگان ارایه می دهد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی درنشست با مدیران کل استانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به ضرورت همدلی میان آحاد جامعه و ایجاد آرامش درشرایط فعلی گفت: جدیت و قاطعیت درامور درکنار آرامش و کاهش استرس از مسائل ضروری و مورد توجه درحوزه سلامت است.

وی افزود: اطلاع رسانی و آموزش به مردم در خصوص بیماری کرونا نیز مورد اهمیت است که سازمان بیمه سلامت دراین خصوص اقداماتی انجام داده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه اقدامات بسیاری در سازمان بیمه سلامت با هدف کاهش استرس و ارتقاء آگاهی مردم از بیماری کرونا صورت گرفته است افزود: فعالیت های اساسی در سامانه ۱۶۶۶ درخصوص افزایش اطلاعات و آگاهی در شرایط بحرانی انجام شده است، به عنوان مثال روزانه نزدیک به ۱۰ تا ۱۵هزار تماس مردم پاسخ داده می شود.

وی با اشاره به اینکه کلیپ های آموزشی درباره نحوه پیشگیری از ابتلاء به کرونا ساخته شد، تصریح کرد: درخصوص ارسال پیامک برای بیمه شدگان و ایجاد صفحه کرونا در سایت اصلی نیز اقداماتی موثری انجام شد تا مردم بتوانند در مقابله با کرونا اطلاعات بیشتری کسب کنند، هرچند که مردم باید با نگاه جدی در کاهش میزان مرگ و میر و سیر نزولی ابتلاء به این بیماری خدمتگزاران حوزه سلامت را یاری کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی با تاکید بر کاهش مراجعات مردم به دفاتر پیشخوان و انجام امور به صورت دورکاری و الکترونیکی و همچنین عدم خدشه در ارائه خدمات مطلوب به مردم، اظهار داشت: البته حضور برخی افراد برای پیگیری امور باید به صورت مستقیم بوده و تنها می توان ساعات کاری را کاهش داد، اما لازم است افراد دارای بیماری از حضور در محل کار خودداری کنند.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، با اشاره به ارائه آموزش های لازم به افراد و تامین مواد ضد عفونی در تمامی ادارات کل استانی گفت: برای کاهش ابتلاء به این بیماری مهم ترین اقدام حضور مردم در منازل و عدم مراجعه به بیرون است. بدون تردید همه افراد باید همکاری کنند تا بتوان از این مرحله به سلامت عبور کرد.

همچنین مطالعه کنید:

سیگنال‌ه آزادسازی واردات خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، دولت در حالی اقدام به پیش بینی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *