صفحه اصلی / استان ها / باید محور گردشگری زمستانی در کرمانشاه تعریف کنیم
باید محور گردشگری زمستانی در کرمانشاه تعریف کنیم

معاون گردشگری استان:

باید محور گردشگری زمستانی در کرمانشاه تعریف کنیم

کسب و کار نیوز:معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تلاش برای تعریف یک محور گردشگری زمستانی در استان خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی صابر به ظرفیت‌های بالای گردشگری زمستانی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه به واسطه داشتن اقلیم‌های گوناگون آب و هوایی، ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری در فصول‌ مختلف سال دارد.

وی تصریح کرد: معمولا در فصل سرد سال شاهد کاهش آمار گردشگران هستیم، این درحالی است که در کرمانشاه ظرفیت‌هایی وجود دارد تا بتوانیم در این فصل هم جذب گردشگر داشته باشیم.

معاون گردشگری کرمانشاه اضافه کرد: شهرستان‌های غربی استان در فصول سرد سال، دارای آب و هوایی معتدل هستند و می‌توانند میزبان گردشگران زیادی باشند.

وی اضافه کرد: در شهرستان قصرشیرین بعنوان منطقه‌ای که در فصل سرد آب و هوای متبوعی دارد، نزدیک به ۱۰ هتل و تاسیسات مناسب گردشگری داری و همین باعث شده تا از نظر زیرساختی هم برای میزبانی از گردشگران زمستانی در این شهرستان مشکلی نداشته باشیم.

صابر اضافه کرد: در این راستا بدنبال این هستیم تا با معرفی و تبلیغاتی که برای سال آینده در نظر گرفته‌ایم، بتوانیم برای این شهرستان‌ها در فصل زمستان جذب گردشگر داشته باشیم.

وی در ادامه به برفگیر بودن برخی از محورهای استان بویژه محور پاوه به سمت مریوان و گردنه دالانی در این محور اشاره کرد و گفت: این محور از جمله محورهایی است که از فصل پاییز تا پایان بهار همواره برف‌گیر است و ارتفاع برف زیادی دارد.

معاون گردشگری استان یادآورشد: برخی استان‌های همجوار کرمانشاه از ظرفیت‌های مشابهی که در این زمینه دارند، نهایت بهره را برده‌اند و توانسته‌اند با ایجاد زیرساخت‌هایی مانند پیست اسکی و… گردشگران علاقمند به طبیعت و ورزش های زمستانی را جذب کنند.

وی یادآورشد: تلاش می‌کنیم تا این قابلیت را به سرمایه گذاران در استان معرفی کنیم و با فراهم کردن تسهیلاتی بتوانیم از این ظرفیت گردشگری زمستانی استفاده کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی ابراهیمی معاون برنامه‌ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.