صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رشد ۴۰ درصدی حجم و ۳۷ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

طی هفته گذشته رقم خورد

رشد ۴۰ درصدی حجم و ۳۷ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز - در هفته منتهی به 8 اسفند ماه، 826 هزار و 653 تن انواع کالا به ارزش بیش از 48 هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد 40 و 37 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۷۷ هزار و ۶۵۲ تن انواع کالا به ارزش ۲۲ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۵۳ هزار و ۲۶۴ تن فولاد، ۱۱ هزار و ۱۶۰ تن مس، ۱۰ هزار و ۴۲۰ تن آلومینیوم، ۲۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵۴۰ تن شمش روی و ۲ هزار تن کک از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۵۴۸ هزار و ۳۴۱ تن انواع کالا به ارزش ۲۵ هزار و ۴۴۷ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۳۲ هزار و ۸۲۰ تن قیر، ۲۲۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۹۵ هزار و ۷۶۴ تن مواد پلیمری، ۳۱ هزار تن لوب کات، ۴۱ هزار و ۴۲۳ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۶۷۹ تن روغن پایه، ۳ هزار تن سلاپس واکس، ۱۰۰ تن آرگون،  یک هزار و ۵۰۵ تن عایق رطوبتی و ۱۶ هزار و ۵۰ تن گوگرد معامله شد.

همچنین بازار فرعی بورس کالای ایران هم طی هفته مذکور معامله ۶۶۰ تن انواع کالا را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.