صفحه اصلی / اسلایدر / طلا گران شد

در بازار امروز

طلا گران شد

کسب و کار نیوز -قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۶۶۳ دلار و ۶ سنت رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، در حالی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چند کشور جهان نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی شیوع این ویروس را افزایش داده و موجب کوچ سرمایه‌ها به سمت بازارهای امن شده است، نرخ طلا امروز با بیش از ۲ درصد جهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۶۶۳ دلار و ۶ سنت رسید. در اوایل امروز نرخ فلز زرد تا رقم ۱۶۷۸ دلار و ۵۸ سنت بالا رفته بود. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با یک درصد رشد به ۱۶۶۵ دلار رسید.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار طلا در مؤسسه سی ام سی مارکت گفت: «با توجه به افزایش ریسک ناشی از شیوع کرونا سرمایه‌ها از بازارهای بورس به سمت بازار طلا در حال حرکت است.»

وی افزود: «تاثیر ویروس بر اقتصاد جهانی همچنین احتمالاً موجب کاهش نرخ بهره خواهد شد و این مسئله نیز به سود بازار طلاست.» کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌گردد.

در حالی که نگرانی‌ها در مورد گسترش شیوع ویروس کرونا در خارج از چین افزایش یافته و کشورهایی همچون کره جنوبی، ایتالیا و ایران را درگیر کرده است، شاخص‌های بورس در بازارهای جهانی شاهد کاهش بود. سازمان بهداشت جهانی نگران افزایش شمار مبتلایانی است که هیچ گونه ارتباطی با شهروندان چینی نداشته‌اند.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در مؤسسه اواندا گفت: «طلا بالاخره یک عامل رشد مهم به‌دست آورده و اگر خبرهای بدتری در مورد کروناویروس منتشر شود، شاهد صعود نرخ طلا به قله ۱۷۰۰ دلار خواهیم بود.» در سایر بازارهای امن، ارزش دلار امریکا نیز امروز شاهد افزایش بود و میزان سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری امریکا به نزدیکی پایین‌ترین رقم از اوایل ماه سپتامبر رسید.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی برای خوش‌حساب‌ها/ جریمه برای کسانی که درآمدشان را کتمان می‌کنند

به گزارش کسب و کار نیوز، داود منظور مودی مداری و مودی محوری را از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.