صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / معامله ۱۵۴ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران

طی بهمن ماه رخ داد

معامله ۱۵۴ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز - تالارهای مختلف بورس کالای ایران، طی بهمن ماه سال 98، شاهد معامله 2 میلیون و 698 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 154 هزار میلیارد ریال بود.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی مدت مذکور تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۹۸۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۸ هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ۴۱۶ هزار و ۶۰۹ تن انواع قیر، ۳۳۶ هزار و ۷۹۶ تن انواع مواد پلیمری و ۱۴۴ هزار و ۳۹۱ تن مواد شیمیایی، ۷ هزار تن سلاپس واکس، ۵۴۹ هزار و ۳۶۵ تن وکیوم باتوم معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۶ هزار و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی، ۵ هزار و ۶۷۵ تن روغن پایه، ۱۵ هزار و ۵۰ تن گوگرد و ۱۶۹ هزار و ۲۰۰ تن لوب کات اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی بهمن ماه میزبان معامله یک میلیون و ۴۱ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۵ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۹۷۵ هزار و ۸۸۶ تن انواع فولاد، ۲۸ هزار و ۲۵۵  تن انواع مس، ۶۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۶۶ تن کنسانتره، ۲۳ هزار و ۵۷۰  تن آلومینیوم، ۱۴ هزار و ۱۴۰ تن شمش روی و ۷۱ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۷ هزار و ۹۸۷ تن کالا را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

ورود تعداد قابل توجهی هواپیما به ناوگان هوایی کشور

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهرداد بذرپاش از تامین ۲۸ هزار هکتار زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.