صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / سرمایه گذاری ۳۱۲.۷ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت

براساس آمار رسمی

سرمایه گذاری ۳۱۲.۷ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت

کسب و کار نیوز - وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار داد: امسال در دوره ۱۰ ماهه تعداد ۲۲ هزار و ۷۴۵ جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه گذاری ۳۱۲.۷ هزار میلیارد تومان صادر شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارسال در دوره ۱۰ ماهه (منتهی به دی‌ماه) ۱۹ هزار و ۱۵۶ جواز تاسیس صنعتی صادر شده بود که امسال ۱۸.۷ درصد رشد یافته است.

همچنین با احتساب پیش بینی سرمایه گذاری جوازهای صنعتی صادره در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۷ که پیش بینی سرمایه گذاری  ۲۵۷.۴ هزار میلیارد تومان شده بود،  افزایش ۲۱.۵ درصدی داشته است.

علاوه براین پیش بینی اشتغال جوازهای تاسیس صنعتی صادره در ۱۰ ماهه امسال ۵۱۸ هزار و ۲۳۷ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۶.۷ درصدی دارد،  پیش بینی اشتغال جوازهای صادره در ۱۰ ماهه سال گذشته ۴۴۴ هزار و ۱۴۷ نفر بوده است.

براساس این گزارش در ۱۰ ماهه امسال پنج هزار و ۲۱۲ پروانه بهره برداری صادر شد که با توجه به صدور چهار هزار و ۹۴۹ پروانه در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۷، افزایش ۵.۳ درصدی را نشان می دهد.

براساس این گزارش، افزایش ۵۷.۸ درصدی صدور گواهی امضای الکترونیکی و ۷۰ درصدی صدور جواز تاسیس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت شد. بر این اساس در ۱۰ ماهه امسال ۱۳۲ هزار و ۸۸۴ گواهی و در ۱۰ ماهه پارسال ۸۴ هزار و ۱۹۲ گواهی امضای الکترونیکی صادر شد.

همچنین در ۱۰ ماهه امسال ۳۳۹ هزار و ۳۸۵ پروانه صنفی صادر شد که نسبت به ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۷ افزایش ۳.۹ درصدی داشت، برپایه این گزارش در ۱۰ ماهه سال گذشته ۳۲۶ هزار و ۶۰۹ فقره پروانه صنفی صادر شده بود.

برابر این بررسی درحوزه تجارت خارجی نیز صدور کارت بازرگانی با افزایش ۳.۲ درصدی روبرو شدو در ۱۰ ماهه امسال ۶ هزار و ۲۷۷ کارت بازرگانی و در ۱۰ ماهه پارسال ۶ هزار و ۸۳ کارت صادر شده بود.

همچنین در زمینه پروانه بهره برداری نرم افزار نیز در ۱۰ ماه امسال ۳۲ پروانه و در ۱۰ ماهه پارسال ۲۱ پروانه صادر شد که افزایش ۵۲.۴ درصدی داشت.

براساس این گزارش ۱۰ ماهه امسال ۲۸۹ جواز خدمات فنی و مهندسی صادر شد که با احتساب ۲۴۱ جواز صادره در مدت مشابه پارسال ۱۹.۹ درصد افزایشی بوده است.

آمار جواز تاسیس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه امسال ۱۷ جواز صادر شد و در ۱۰ ماهه پارسال ۱۰ جواز صادر شده بود که در این زمینه افزایش ۷۰ درصدی داشت.

افزایش ۱۴.۵ درصدی گواهی تحقیق و توسعه نیز در ۱۰ ماهه امسال به انجام رسید. در مدت ۱۰ ماهه امسال ۲۴۵ فقره گواهی تحقیق و توسعه صادر شد که این رقم در ۱۰ ماهه پارسال ۲۱۴ فقره بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.