صفحه اصلی / سرخط خبرها / تولید از ۲۲٫۸ میلیون تن عبور کرد

افزایش 11 درصدی فولاد خام

تولید از ۲۲٫۸ میلیون تن عبور کرد

کسب و کار نیوز - میزان تولید فولاد خام در کشور طی 10 ماهه سال 98 با رشد 11 درصدی همراه شد و از مرز 22.8 میلیون تن عبور کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طبق گزارش جدید انجمن تولیدکنندگان فولاد، شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن شمش فولاد تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن بود.

همچنین فولادسازان کشور طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق و غیره) تولید کردند. آمار تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود.

رشد تولید ۸ درصدی آهن اسفنجی و ۳ درصدی کنسانتره

شرکت های تولیدکننده آهن اسفنجی از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۳ میلیون و ۶۸۷ هزار تن محصول تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن)، ۸ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید کنسانتره نیز ۳۹ میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۳۸ میلیون و ۱۶۶ هزار تن)، ۳ درصد رشد نشان می دهد.

اما میزان تولید گندله ۳۴ میلیون و ۳۶۸ هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۳۵ میلیون و ۱۰۶ هزار تن)، ۲ درصد کاهش یافت.

همچنین مطالعه کنید:

ظرفیت انتقال بار ۱۰ میلیون تنی راه آهن رشت – کاسپین

به گزارش کسب و کار نیوز ، خیرالله خادمی امروز، ۳۱ خردادماه در حاشیه مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.