صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رشد ۳۳ درصدی حجم و ۱۹ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

طی هفته گذشته رقم خورد

رشد ۳۳ درصدی حجم و ۱۹ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز - در هفته منتهی به 1 اسفند ماه، 588 هزار و 310 تن انواع کالا به ارزش بیش از 35 هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد 33 و 19 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۱۵۵ هزار و ۲۲۵ تن انواع کالا به ارزش ۱۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۱۳۹ هزار و ۹۹۷ تن فولاد، ۹ هزار و ۷۱۰ تن مس، ۵ هزار و ۲۰۰ تن آلومینیوم، ۱۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۱۴۰ تن شمش روی و ۲۲ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۴۲۹ هزار و ۵۴۹ تن انواع کالا به ارزش ۲۱ هزار و ۳۶۱ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۰۹ هزار و ۷۳۹ تن قیر، ۱۲۷ هزار و ۴۵۰ تن وکیوم باتوم، ۸۰ هزار و ۴۵۱ تن مواد پلیمری، ۷۲ هزار و ۲۰۰ تن لوب کات، ۳۴ هزار و ۲۸۲ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۲۶۲ تن روغن پایه، یک هزار و ۵۰۰ تن سلاپس واکس، یک هزار و ۹۳۰ تن عایق رطوبتی و ۷۳۵ تن گوگرد معامله شد.

همچنین بازار فرعی بورس کالای ایران هم طی هفته مذکور معامله ۳ هزار و ۵۳۶ تن انواع کالا را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.