صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / بلوک ۱۰ درصدی سهام ایرلاین ایرانی در بورس عرضه می‌شود

برای اولین بار در تایخ صنعت هوانوردی کشور

بلوک ۱۰ درصدی سهام ایرلاین ایرانی در بورس عرضه می‌شود

کسب و کار نیوز - سهام یک شرکت هواپیمایی قدیمی وابسته به یکی از مناطق آزاد کشور در بورس عرضه می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، یک شرکت هواپیمایی وابسته به یکی از سازمان‌های منطقه آزاد اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، سهام این ایرلاین به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی کشور در بورس عرضه خواهد شد که در این خصوص ساختار شرکت بر اساس استانداردها و چارچوب مقرراتی سازمان بورس و اوراق بهادار در حال اصلاح است.

گفته می‌شود این ایرلاین حرکت به سمت کاهش پروازهای چارتری و تلاش برای سودهی را آغاز کرده و در این خصوص گام‌های استواری برداشته است.

بنا بر اعلام مقامات این شرکت هواپیمایی، در طول هشت ماه گذشته ظرفیت صندلی‌های مسافری و ناوگان، توسعه و رشد دو برابری داشته و یک فروند ایرباس A۳۲۱، یک فوکر F۱۰۰ و دو فروند بوئینگ MD که زمینگیر بودند به ناوگان فعال این شرکت بازگشته که بر روند درآمدزایی آن اثر مطلوبی داشته است.

با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد متولی این شرکت هواپیمایی، در یکی از جزایر گردشگرپذیر کشور فعال است، ایرلاین مذکور توانسته روند سوددهی را با توسعه پروازها به مقصد این جزیره گردشگری، تسریع کند.

به نظر می‌رسد شرکت هواپیمایی مذکور ۱۰ درصد از سهام شرکت را در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق بازار سرمایه و با هماهنگی سازمان خصوصی سازی عرضه کند. مهمترین آثار این اقدام، افزایش شفاف سازی صورت‌های مالی این ایرلاین خواهد بود.

این اولین بار است که سهام یک ایرلاین در ایران در بورس عرضه خواهد شد. پیش از این نیز یک ایرلاین به تأمین مالی تهیه ناوگان از طریق ابزاری با عنوان «اجاره هواپیمایی» اقدام کرده بود.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات اصناف از ناپایداری قیمتها در حوزه مواد اولیه

به گزارش کسب و کار نیوز، در شرایط فعلی اصناف با رویه های کار، بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.