صفحه اصلی / استان ها / برگزاری گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده در لنگرود
زن گیلانی رزمنده در لنگرود

مسئول امور زنان دفاع مقدس گیلان خبر داد

برگزاری گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده در لنگرود

کسب و کار نیوز:مسئول امور زنان دفاع مقدس گیلان از برگزاری هفتمین جشنواره استانی «اسوه های صبر و مقاومت» و نخستین گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده خبر داد و گفت: این همایش ۳۰ بهمن برگزار می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سمیه اقدامی از برگزاری هفتمین جشنواره استانی «اسوه های صبر و مقاومت» و نخستین گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده خبر داد و اظهار کرد: این گردهمایی ساعت ۹ روز چهارشنبه، ۳۰ بهمن ماه در دانشکده پرستاری و پیراپزشکی لنگرود برگزار می شود.

وی با بیان اینکه گردهمایی مذکور با حضور زنان رزمنده استان و خانواده های معظم شهدا برگزار می شود، تصریح کرد: جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» از جمله مهمترین برنامه های حوزه زنان دفاع مقدس کشور در هفته گرامیداشت مقام زن و مادر است که همه ساله در سطح استان ها برگزار می شود. این جشنواره طی سال های اخیر جنبه بین المللی نیز پیدا کرده و در کشورهای مسلمان همچون لبنان برگزار می شود.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان هدف از برگزاری گردهمایی زنان رزمنده گیلان را تکریم و تجلیل از شیرزنان حماسه آفرین دیار گیل و دیلم در طول هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: امروز نیز مادران و همسران شهدای مدافع حرم راه شیرزنان سال های انقلاب را ادامه می دهند.

اقدامی با اشاره به مشارکت ۱۲ دستگاه اجرایی استان در گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده، تصریح کرد: گردهمایی مذکور زمینه لازم را برای ثبت و ضبط خاطرات زنان رزمنده فراهم می کند. همچنین تقویت روحیه ایثار و حماسه آفرینی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق خودباوری از دیگر دستاوردهای این گردهمایی است.

وی با بیان اینکه نسل جوان و نوجوان نیازمند آشنایی با اسوه های صبر و مقاومت و شنیدن خاطران آنان جهت الگوگیری در سبک زندگی است، گفت: در مراسم مذکور از ۱۵ نفر از مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده تجلیل به عمل خواهد آمد.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و ارسلان زارع، استاندار را میهمانان گردهمایی مذکور دانست و یادآور شد: جامعه امروز نیازمند آشنایی با مصادیق عملی فرهنگ ایثار و شهادت است و گردهمایی مذکور گام مثبتی در این راست.

همچنین مطالعه کنید:

بیت کوین

فرار سرمایه از کشور با هجمه علیه صنعت استخراج رمزارز

محمدرضا شرفی در گفتگو با »کسب و کار» گفت: صنعت استخراج رمزارز در حالی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *