صفحه اصلی / اسلایدر / اعداد و ارقام اقتصاد و کسب و کار در هفته چهارم بهمن‌ماه ۱۳۹۸

اعداد و ارقام اقتصاد و کسب و کار در هفته چهارم بهمن‌ماه ۱۳۹۸

کسب و کار نیوز - نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD، رکورد جدید بدهی خانوارها در آمریکا، برآورد اولیه نرخ رشد اقتصادی منطقه یورو و مازاد تراز تجاری اتحادیه اروپا در ماه دسامبر جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۸ میلیارد دلار

رویترز: سازمان مردم‌نهاد صلح سبز (Greenpeace) در گزارشی اعلام کرد که آلودگی هوای ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی در جهان روزانه ۸ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی هزینه تحمیل می‌کند.

۲٫۶ میلیارد دلار

رویترز: شرکت گوگل پس از جلب موافقت نهادهای نظارتی انگلیس، خرید شرکت انگلیسی لوکر دیتا ساینس –که در زمینه کلان‌داده‌ها فعالیت می‌کند- را نهایی کرده است.

۴۸٫۴ سال

صندوق بین‌المللی پول: ژاپن با میانگین سنی ۴۸٫۴ سال، پیرترین کشور جهان محسوب می‌شود و با تداوم روند کنونی، نیمی از جمعیت این کشور در افق ۲۰۶۰ را سالمندان تشکیل خواهند داد.

۱ میلیارد دلار

فوربس: شرکت هواپیمایی «دلتا ایرلاینز» قصد دارد طی دهه جاری میلادی دست‌کم یک میلیارد دلار برای تبدیل شدن به یک شرکت «کربن خنثی» سرمایه‌گذاری کند.

۵۳ میلیارد دلار

فوربس: در سال ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاران در اقصی نقاط جهان بیش از ۵۳ میلیارد دلار در استارتاپ‌های فعال در حوزه فناوری‌های مالی (فین‌تک) سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

۲۲ درصد

بلومبرگ: انجمن خودروهای سواری چین اعلام کرد که فروش خودرو در این کشور طی ماه ژانویه (۱۱ دی تا ۱۱ بهمن) در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش یافته است.

از ۱۰ به ۱۵ درصد

بلومبرگ: نماینده تجاری دولت آمریکا اعلام کرد که این کشور از تاریخ ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) تعرفه واردات هواپیما از اتحادیه اروپا را از ۱۰ درصد فعلی به ۱۵ درصد افزایش خواهد داد.

۱۰۷ میلیارد دلار

بلومبرگ: وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد این کشور در سال گذشته میلادی ۱۰۷ میلیارد دلار کالا به چین صادر کرده است که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ حدود ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۸٫۱ درصد

فایننشال‌تایمز: نرخ بیکاری در فرانسه طی سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ با ۰٫۴ واحد درصد کاهش نسبت به دوره سه‌ماهه قبلی به ۸٫۱ درصد رسید. کاهش نرخ بیکاری در فرانسه می‌تواند از شدت فشارها بر دولت امانوئل ماکرون بکاهد.

۶۰۰۰ شغل و ۴۵۰ شعبه

فایننشال‌تایمز: بانک ایتالیایی یونی‌کردیت قصد دارد ظرف سه سال آینده به‌منظور کاهش هزینه‌های خود، ۶۰۰۰ شغل را حذف و ۴۵۰ شعبه را تعطیل کند.

۳٫۴ میلیارد فرانک

سی‌ان‌بی‌سی: شرکت خدمات مالی و بانکداری «کردیت سوئیس» اعلام کرد سود خالص این شرکت در سال ۲۰۱۹ با افزایش چشمگیر ۶۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ به ۳٫۴ میلیارد فرانک سوئیس (معادل ۳٫۴۸ میلیارد دلار آمریکا) رسیده است.

۳۴ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی: شرکت زیراکس پیشنهاد خود برای خرید شرکت اچ‌پی را به ۳۴ میلیارد دلار افزایش داده است.

۱۴ تریلیون دلار

سی‌ان‌ان: فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که بدهی خانوارهای آمریکایی برای اولین بار در تاریخ این کشور از مرز ۱۴ تریلیون دلار عبور کرده است.

۵٫۵ میلیارد دلار

اندیشکده رَند: نااطمینانی‌های موجود درباره روابط تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا در دوران پسابرگزیت می‌تواند به کاهش ۵٫۵ میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی انگلیس منجر شود.

۰٫۹ درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۰٫۹ درصد افزایش یافته است.

۲۳٫۴ میلیارد یورو

یورو استات: مازاد تراز تجاری اتحادیه اروپا در بخش کالا و خدمات طی ماه دسامبر (۱۰ آذر تا ۱۰ دی) مجموعاً ۲۳٫۴ میلیارد یورو بوده است.

۴٫۱ درصد

یورو استات: شاخص تولید صنعتی منطقه یورو در ماه دسامبر ۲۰۱۹ نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۴٫۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۵٫۱ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD طی ماه دسامبر ۵٫۱ درصد بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.