صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / محصص: تعویض قائدی اتفاق خوبی بود
محصص: تعویض قائدی اتفاق خوبی بود

زکی پور بهترین بازیکن استقلال بود

محصص: تعویض قائدی اتفاق خوبی بود

کسب وکار نیوز:استقلال در اولین بازی اش در لیگ قهرمانان در عراق برابر الشرطه به تساوی رسید در حالی که به نظر می رسید نماینده ایران قدرت و توان کسب پیروزی را هم داشت.

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ورزش سه, مرتضی محصص کارشناس فوتبال در ارتباط با بازی استقلال برابر الشرطه که به تساوی یک، یک رسید گفت:” این بازی در اربیل بود و من سه بار پیش از این برای تدریس به اربیل رفته بودم. این شهر شرایط مخصوصی دارد و جای خیلی راحتی برای بازی نیست.”

او افزود:” نمی دانم استقلال در عراق چه شرایطی داشته و آیا امکانات تمرینی اش در حد مناسبی بوده است به نه! با این حال استقلال در این بازی با دفاع سه نفره بازی کرد و وریا غفوری و میلاد زکی پور برمی گشتند و به دفاع کمک می کردند.”

محصص همچنین گفت:” استقلال مقابل حریفی بازی می کرد که به نظر من حریفی متوسط بود و در نیمه اول بازی موقعیت های زیادی را از دست داد.”

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه با اشاره به ترکیب خط حمله استقلال گفت:” خط حمله استقلال در این بازی قائدی و مطهری بودند که هر دو شرایط خیلی خوبی دارند. با این حال درست است که قائدی به اجبار تعویض شد اما این تعویض اتفاق خوبی برای استقلال بود چرا که دفاع الشرطه را برای مقابله با تبریزی آماده نمی دیدم. متفاوت بودن سبک بازی تبریزی می تواند در این بازی ها به نفع استقلال باشد.”

بهترین بازیکن استقلال

مرتضی محصص در بخش دیگری با اشاره به نمایش خب مدافع چپ استقلال گفت:” زکی پور برابر الشرطه روز خیلی خوبی داشت و نه تنها سانترهای موفقی انجام داد بلکه دوندگی زیادی هم داشت و می توانیم او را به عنوان بهترین بازیکن این بازی انتخاب کنیم.”

او اضافه کرد:” علی کریمی هافبک میانی استقلال غیر از ده دقیقه آخر در دیگر زمان های بازی بیشتر در عمق بازی کرد. استقلال مربی جوان و با انگیزه ای دارد و باید به آن ها فرصت داد چرا که این تیم می تواند پیشرفت کند و نتایج خوبی به خصوص در لیگ برتر بگیرد. اما در لیگ قهرمانان باید با واقعیت ها روبرو شویم. تیم های قطری و عربستانی با هزینه های سنگین و بازیکنان خارجی قوی مقابل ما قرار می گیرند. نمی توانیم این حریفان و بازی ها را احساسی تجزیه و تحلیل کنیم چرا که حریفان ما بسیار قدر هستند.”

او همچنین گفت:” با این وجود من فکر می کنم که استقلال خط حمله قدرتمندی دارد و حتی این تیم می تواند از سه مهاجم در بازی ها استفاده کند. این تیم همچنین یک هافبک آماده و سرحال مثل علی کریمی دارد که هم در نیمه خودی و هم نیمه حریف کار کند. فکر می کنم کادرفنی استقلال می تواند به اضافه کردن دو بازیکن گوش چپ و راست هم در بازی های آینده فکر کند. وریا و زکی پور بازیکنان خوبی هستند اما این ها دفاع کناری اند و بازیکن گوش نیستند. اگر استقلال برای ترکیبش دنبال بازیکن گوش باشد باید کسانی را بازی بدهد که رو به جلو باشند.”

محصص افزود:” پیش بینی ام این است که استقلال در بازی برگشت می تواند الشرطه را حداقل با دو گل شکست بدهد.”

کارشناس فوتبال ایران در ارتباط با بازی بعدی استقلال برابر تیم الاهلی عربستان هم گفت:” الاهلی تیم متفاوتی است  و ما نه تنها احتیاج به تجزیه و تحلیل این تیم داریم بلکه باید مدل حریف را تمرین کنیم. دیگر آن روزها گذشته که تیم ها روی ضربه ایستگاهی، دفاع و حمله کار کنید. این ها مال تمرینات پیش فصل است و در طول فصل باید براساس مدل بازی حریفان تمرین کنید. مربیان بزرگ دنیا مثل یورگن کلوپ و پپ گواردیولا برای هر بازی و هر حریف برنامه دارند. در حال حاضر GAME MODEL یا مدل بازی حریفان اصلی ترین برنامه تیم ها در تمرینات هفتگی است.”

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.