صفحه اصلی / سرخط خبرها / طرح قرعه کشی،راهکاری مناسب برای بازار ملتهب خودرو

طرح قرعه کشی،راهکاری مناسب برای بازار ملتهب خودرو

کسب و کار نیوز - به گفته یک کارشناس خودرو؛ طرح قرعه کشی خودرو می تواند به صورت مقطعی موجب تسکین بازار خودرو شود و از طرفی دست دلالان از بازار خودرو کوتاه کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران،طی روزهای گذشته بازار خودرو با یک موج گرانی همراه شد و به گفته کارشناسان و فعالان بازار، قیمت برخی از خودروهای تولید حدود ۷۰ درصد از قیمت کارخانه گران تر شد.
به این ترتیب که قیمت خودرو توسط خودروسازان تغییر نکرد اما قیمت در بازار با دگرگونی همراه شد و شرایط برای خریداران و مصرف کننده واقعی خودرو مشکل شد.
لذا در همین راستاض برای تزریق مسکن به بازار ملتهب خودرو و کنترل آن، طرح قرعه کشی خودرو را پیشنهاد داده تا از این طریق به صورت مقطعی بازار خودرو کنترل و دست دلالان را از بازار کوتاه کند.
آرش محبی نژاد کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار اکونیوز در خصوص افزایش قیمت چشمگیر در بازار خودرو اظهار کرد: همانطور که می دانید این افزایش قیمت تنها در بازار بوده و کارخانه های خودروسازی دست به بالا بردن قیمت های خود نزده اند لذا رشد قیمت ایجاد شده در بازار تنها یک حباب قیمتی است که به زودی از حجم کاهش یافته و افرادی که در این ایام دست به خرید خودرو با هدف سودجویی زده اند متضرر خواهند شد.

وی در این راستا اشاره کرد: توجه داشته باشید که میزان تولید خودرو طی ماه های اخیر با توجه به اقدامات و همکاری های صورت گرفته میان قطعه ساز و خودروساز رشد چشمگیری پیدا کرده به این ترتیب که میزان عرضه و تولید خودرو هم اکنون با میزان تقاضا یکسان است.

این کارشناس خودرو در خصوص طرح قرعه کشی برای فروش خودرو که وزارت صمت آن راه پیشنهاد کرده است توضیح داد: این طرح به صورت مقطعی می تواند مسکن مناسبی برای بازار خودرو باشد و سبب شود تا عدالت در توزیع خودرو برقرار شود همچنین این طرح فروش موجب می شود تا دست دلالان و سودجویان بازار خودرو کوتاه شود.

محبی نژاد تصریح کرد: طرح قرعه کشی خودرو به طور مقطعی بازار کنترل خواهد کرد اما باید به این نکته توجه داشت که روند فروش خودرو باید به طور جدی مورد بازنگری قرار گیرد تا در آینده دیگر شاهد چنین شرایطی در بازار خودرو کشور نباشیم.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.