صفحه اصلی / اصناف / ایران بزرگترین خریدار چای هند شد‌
ایران بزرگترین خریدار چای هند شد‌

ایران بزرگترین خریدار چای هند شد‌

کسب و کار نیوز- ایران در سال میلادی گذشته ۵۳.۵ میلیون کیلوگرم چای به قیمت متوسط هر کیلو ۴ دلار از هند وارد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، پس از اینکه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران واردات این کشور را با محدودیت هایی مواجه کرد، ایران جای روسیه را به عنوان بزرگترین خریدار چای هند در سال گذشته میلادی گرفت. هند و ایران برای دور زدن تحریم های آمریکا از یک حساب بانکی بر پایه روپیه برای تجارت استفاده می کنند. در حالیکه این تجارت دو جانبه واردات چای هند را با بالاتر از قیمت معمول تقویت کرده است، دورنمای چای ارتودوکس نامعلوم است.

ازم مونم، رئیس موسسه چای هند و مدیر شرکت مک لئود راسل که از بزرگترین صادرکنندگان چای هند است، گفت:« افزایش صادرات چای به ایران به خاطر سیستم تجارت روپیه-ریالی بوده که با ایران داشته ایم. دیپلماسی هند باید به ما اجازه دهد شریک ایران باقی بمانیم و کمک های بشردوستانه، چای و برنج به این کشور عرضه کنیم».

–  ایران ۵۳٫۵ میلیون کیلوگرم چای در سال گذشته میلادی از هند وارد کرد که ۷۴ درصد بیشتر از ۲۰۱۸ بود.

–  قیمت هر کیلوگرم چای برای ایران تا حدود ۲۷۶ روپیه (۴ دلار) افزایش یافته است. قیمت این چای برای ایران قبلا ۲۵۵ روپیه بود.

–  واردات چای هند توسط روسیه ۳ درصد کاهش یافته و به ۴۶ میلیون کیلوگرم رسیده است.

در کل، صادرات چای هند در سال گذشته میلادی ۳ درصد کاهش یافت و به ۲۴۸ میلیون کیلوگرم رسید چون شرایط جوی نامناسب به تولید این کشور در ماه های حساس ژوئن و جولای آسیب رساند.  قیمت چای هند ۸٫۵ درصد افزایش یافت و به ۲۲۶ روپیه در هر کیلوگرم رسید. صادرات هند به چین، بزرگترین تولید کننده چای هم ۳۰ درصد افزایش داشت. دلیل این افزایش بالا رفتن تقاضا برای برندهای چای سیاه هند در کشوری بود که چای سبز می نوشند.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی برای خوش‌حساب‌ها/ جریمه برای کسانی که درآمدشان را کتمان می‌کنند

به گزارش کسب و کار نیوز، داود منظور مودی مداری و مودی محوری را از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.