صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / نرخ رشد اقتصادی در اتریش کاهش یافت

نرخ رشد اقتصادی در اتریش کاهش یافت

کسب و کار نیوز - نرخ رشد اقتصادی اتریش به کمترین سطح خود از سال ۲۰۱۵ رسید.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، اقتصاد اتریش در سه ماهه پایانی ۲۰۱۹ تنها ۱.۱ درصد رشد کرد که این نرخ رشد ۰.۵ درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده قبلی و کمترین رشد فصلی ثبت شده در این کشور از سال ۲۰۱۷ بوده است.

هم‌چنین طبق اعلام مرکز آمار اتریش، رشد اقتصادی این کشور برای کل سال ۲۰۱۹ نیز تنها ۱.۶ درصد اندازه گیری شده که از سال ۲۰۱۵ بدین سو چنین رشد ضعیفی مشاهده نشده بود. پیش‌تر مؤسسه مطالعات اقتصادی اتریش با اعلام این که حجم تجارت خارجی اتریش با شرکای بزرگ تجاری این کشور در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است، از کاهش حجم سرمایه گذاری خارجی در این کشور به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل این کاهش رشد اقتصادی محسوس در مقایسه با سال قبل خبر داده بود.

از سوی دیگر و در بلژیک، نرخ تورم در ماه ژانویه به ۱.۴۱ درصد افزایش یافته که این نرخ تورم ۰.۷۶ درصد بیشتر از تورم ماه قبل و بالاترین نرخ تورم ثبت شده در این کشور از ماه ژوئیه تاکنون بوده است.

در بین بخش‌های مختلف، حمل و نقل بیشترین نقش را در افزایش نرخ تورم داشته و تورم آن از ۱.۹۹ درصد در ماه دسامبر به ۳.۶۱ درصد در ماه ژانویه رسیده است. مواد غذایی و نوشیدنی با تورم ۱.۰۹ درصدی و رستوران و هتلداری با تورم ۳.۶۲ درصدی نیز از دیگر بخش هایی بوده اند که نقش اصلی را در افزایش تورم داشته اند. در بین اقلام مختلف، قیمت گوشت در بلژیک ۲.۶ درصد و میوه ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر اما نرخ تورم آب و برق منفی ۱.۱۸ درصد اندازه‌گیری شده است. بر مبنای ماهانه نرخ تورم در ماه ژانویه ۰.۶ درصد بوده که این نرخ در مقایسه با تورم ثبت شده در ماه قبل از آن افزایش ۰.۴۷ درصدی داشته است.

متوسط نرخ تورم بلژیک در بازه زمانی ۱۹۲۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۶۲  درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ژانویه ۱۹۴۷ با ۲۲۲.۸۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به اکتبر ۱۹۲۱ با منفی ۱۸.۱۱ درصد بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی برای خوش‌حساب‌ها/ جریمه برای کسانی که درآمدشان را کتمان می‌کنند

به گزارش کسب و کار نیوز، داود منظور مودی مداری و مودی محوری را از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.